YELMUN KONFERANSINA KATILAN 110 ÖĞRENCİ DÜNYA SORUNLARINA ÇÖZÜM ARADI

Kayseri Özel Mustafa Yelkenoğlu Liseleri bünyesinde yer alan YELMUN Topluluğu, ulusal gençlik çalıştayının ikincisini gerçekleştirdi.

Okulun bu toplulukta görevli 50 öğrencisinin yanı sıra ülkemizin değişik şehirlerinden katılan toplam 115 liseli öğrenci, Model Birleşmiş Milletlerin bir alt simülasyonu olarak da adlandırılan çalıştayda; mülteciler, silahsızlanma ve kadın hakları başta olmak üzere dünya sorunlarını masaya yatırdılar.
Melikşah Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılan etkinliğe; Ankara, Samsun, Erzurum, Afyon ve Kayseri’den 115 öğrenci ve koordinatör öğretmenleri katıldı. Etkinliğin açış konuşmasını yapan Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal; “ Gelişen dünya düzeninde hem birden fazla yabancı dil bilen hem de küresel sorunlara duyarlı gençlere çok ihtiyaç var, sizlerin bu adımı atmış olması geleceğimiz adına bizleri ümitlendiriyor, yelmun konferansı (1) [640x480] yelmun konferansı (2) [640x480] yelmun konferansı (3) [640x480] yelmun konferansı (4) [640x480]hepinize kurumum adına teşekkür ediyor, sizleri desteklemekten duyduğum memnuniyeti dile getiriyorum. ” dedi.

Açılış programının ardından komitelere geçen öğrenciler, Melikşah Üniversitesi’nde öğrenim gören yabancı uyruklu üniversitelilerin başkanlığında çalışmalara başladılar. Öğrenciler, Türkiye başta olmak üzere Amerika, Mısır, Kenya, Kanada, Çin Halk Cumhuriyeti, İngiltere, Fransa, Cezayir ve Zambiya ülkelerini temsilen İngilizce konuşmalar yaptılar ve küresel sorunlara çözüm önerileri sundular. Suriye’yle ilgili bazı önerilerde bulunan Ekonomik ve Sosyal Komite, sorunun çözümünde uluslararası işbirliğinin gerekliliğine vurgu yaptı. İki gün süren çalıştayın ardından katılımcı öğrenciler sertifika, öğretmenler ise plaketle ödüllendirildi. Özel Yelkenoğlu Liseleri Müdürü Halil Yıldız; çalıştayda alınan kararlara Birleşmiş Milletlerin büyük önem verdiğini vurgulayarak, İngilizce hazırlanmış sonuç bildirgesini Birleşmiş Milletler’e ileteceklerini dile getirdi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın