YELKENOĞLU VE KILIÇASLAN LİSELERİ “TIP”DEDİ

toplu [640x480] yelken [640x480]Kayseri Kılıçaslan Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Özel Yelkenoğlu  ve Özel Kılıçaslan Liseleri, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) öğrencilerinin kazandığı seçkin üniversitelerle ve yüksek yerleştirme oranıyla bir kez daha  Kayseri’nin gururu oldu.

Geçtiğimiz günlerde üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından her yıl olduğu gibi bu yıl da Yelkenoğlu ve Kılıçaslan Liseleri’nin başarısı büyük dikkat çekti.  Her iki okulun öğrencileri ülkemizin gözde üniversitelerden 59 tıp, 47 mühendislik, 45 işletme ve iktisat, 31 hukuk, 11 eczacılık ve diş hekimliği fakültesi kazanırken 38 öğrenci de diğer bölümlere yerleşmeyi başardı. Kılıçaslan Liseleri’ne geldiğinde Türkiye genelinde 19 bininci sıralarda olmasına rağmen Türkiye birinciliğine kadar yükselen  Hasan Öztürk’ün tercihi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi olurken ; Türkiye 24’üncüsü olarak tercih yapan Ayşe Nur Yavaş da Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşti.

Elde edilen başarıyla ilgili bir açıklama yapan Kılıçaslan Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Köksal: “Son yıllarda tıp fakülteleri, tüm Türkiye’de olduğu gibi bizim öğrencilerimiz tarafından da daha çok tercih ediliyor. Bu yıl Yelkenoğlu ve Kılıçaslan Liseleri’ndeki öğrencilerimizden 59’u tıp fakültesine girmeyi başardı. Bunu 47 öğrencimizin yerleştiği mühendislik fakültesi takip etti. Bu yıl neredeyse vakıf üniversitelerinden herhangi birinin kontenjanı kadar tıp fakültesine öğrenci gönderdik, öğrencilerimizle ne kadar gurur duysak azdır.  Hedeflediği bölüme giremeyen az sayıda öğrencimizin de kayıtlardan sonra ÖSYM tarafından yapılacak olan ek yerleştirmelerde istediği fakülteleri kazanacağını düşünüyorum.  Bu altın gençlerle geleceğimiz çok daha güzel olacak,” şeklinde konuştu.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

AGÜ’lü Öğrenciler İklim Elçileri Yarışmasında 3 Derece Kazandı

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) öğrencileri AB Bilgi Merkezleri ve Bilim Virüsü Hareketi ortaklığında yürütülen “Geç …