YAZ OKULLARINDA YOK YOK

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından her yaz dönemi gerçekleştirilen yaz spor okulları bu yıl ilave edilen farklı branşlarla geçmiş yıllara nazaran daha yoğun katılımla devam ediyor.

7-16 yaş arasındaki çocuklara hizmet veren yaz spor okullarında Yüzme, Etkili İletişim, İngilizce, Satranç, Masa Tenisi, Jimnastik, Tekvando, Futbol, Voleybol, Basketbol, Okçuluk, Halk Oyunları, Kickboks gibi kurslar bulunuyor. Bu kurslara bu yıl eklenen Su Kayağı, Buz Pateni ve Binicilik sporları ile kurslar daha geniş bir yelpazeye ulaştı.

Kayseri’de daha önce pek bilinmeyen ve yapılamayan buz pateni, su kayağı gibi özel sporlar Büyükşehir Belediyesi Harikalar Diyarı’nda inşa edilen tesisler ile özellikle çocuklar ve gençler için hem bilinir hem de yapılır hale geldi.

Harikalar Diyarı’nda bulunan Sukaypark tesislerinde su kayağı eğitmenliği yapan Tuncay Erdoğan 13-16 yaş aralığında kayıt kabul ettiklerini ve şu an 27 öğrenci ile iki farklı grup halinde kurslara devam ettiklerini söyledi.

Yaz spor okulunda su kayağı eğitim alan Meryem Melda Özdemir ise 13 yaşında olduğunu ve böylesine güzel tesisler sayesinde yaz tatilini değerlendirme imkanı bulduklarını belirtti.

Yaz spor okulunda öğrenciler için cazip olan bir başka branş ise buz pateni. Büyükşehir Belediyesi yaz spor okulu eğitmenlerinden Canan Göçer ve Yusuf Özkan, haftanın 6 günü 09.00-12.00 saatleri arasında 2 seans olarak eğitim verdiklerini belirttiler.

Yaz spor okulunda buz pateni kurslarına katılan 10 yaşındaki ortaokul öğrencisi Dilan da “Buz patenini televizyonda izleyip yapabilmeyi çok istemiştim. Bize sağlanan imkan nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

15 yaşındaki Özlem ise buz pateninin çok güzel bir spor olması nedeniyle yaz spor okuluna katıldığını kaydetti.

Çocuklarını yaz spor okulunda izlemeye gelen velilerden Birgül Aytekoğlu ise iki çocuğundan birisinin buz pateni yaptığını, küçük çocuğunun ise buz pisti içindeki oyun parkında oyun oynadığını söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yaz spor okullarında ata sporu binicilik kursu da yeni açılan kurslardan biri. Binicilik Antrenörü Mustafa Veziroğlu, öğrencilere öncelikle temel binicilik dersleri verdiklerini belirterek, “Binicilik bizim ata sporumuz. Kayseri Büyükşehir Belediyesinin sunduğu imkanlarla bu sporu popüler hale getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Yaz spor okulunda binicilik kursunun iki kardeş kursiyeri 12 yaşındaki Bahtı Nur ve 14 yaşındaki Esra Nur Engür ise atları çok sevdiklerini belirterek, binicilik kursunu tüm çocuklara ve gençlere tavsiye ettiler.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

KAYÜ Mezunu İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavında Türkiye 5.’si Oldu

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği programından bu yıl mezun …

Bir cevap yazın