Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Acil Klinik Ünitesi yenilendi

Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Acil Klinik Ünitesi yenilendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yeniden düzenlenen acil klinik ünitesinin açılışı yapıldı

Açılış törenine; Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci, Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Cesur Onmaz bölüm hocaları ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

Açılışta konuşan Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ali Cesur Onmaz acil klinik ünitesinin yeniden düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Hastane hakkında da bilgiler veren Başhekim Doç. Dr. Ali Cesur Onmaz “2017 yılı itibariyle hasta potansiyeli artmaktadır. Bu yıl 7 bin 784 hasta hayvana müdahale edilmiştir. Bu sayının bin 500’ü acil kliniğe giren hasta hayvanlardır. Akşamları çok fazla miktarda başvuru olduğu için dekanlığımızın da katkıları ile acilimize ek bir ünite kazandırarak yenileme çalışması gerçekleştirdik” dedi.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci’de Veteriner Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin fakültenin bir vitrini olduğunu söyledi.

Prof. Dr. İnci, “  Öncelikli olarak acil ünitesinin yapılması gerektiğini tespit ettik. Yurt dışındaki örnekleri ele alarak, profesyonel bir ekiple kısa sürede hastanemize yenilenen acil ünitesini kazandırdık” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yeniden düzenlenen acil klinik ünitesinin açılışı yapılarak, ünitenin yenilenmesine katkı sağlayan hastane personeline hediye taktim edildi.

Göz Atabilirsiniz.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ERÜ ve Beyoğlu’nda anıldı

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 82. yıldönümünde Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından düzenlenen programla …