VEKUA CUP 2014’TE ODTÜ TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİ

vekua cup 2014 toplu [640x480] vekua cup öğrenciler 2 [640x480]Üniversite etkinliklerine ve sektöre yeni adım atmış genç bilgisayar mühendisleriyle yaptığı çalışmalara büyük önem veren bilişim sektörünün öncü firması

OBSS (Open Business Software Solutions),

Vekua Cup 2014’e katılan genç bilgisayar mühendislerine sponsor oldu.

2007 yılından beri her yıl Gürcistan Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen Vekua Cup, uluslararası bir bilgisayar programlama yarışması. Katılımcılar, 3’er kişilik ekipler halinde ya da bireysel olmak üzere iki ayrı şekilde yarışabiliyor. Yarışmacılar, kendilerine sorulan 10 soruyu en hızlı ve doğru biçimde yanıtlamaya çalışıyorlar. 5 saat içinde en fazla soruyu doğru biçimde yanıtlayan ekip veya kişiler yarışmayı kazanıyor.

Yarışma bu yıl; Tiflis (Gürcistan), Vynitisa (Ukrayna), St. Peterburg (Rusya), Moskova (Rusya) ve Novosbriski (Rusya) olmak üzere 5 şehirde eşzamanlı olarak yapıldı.

Türkiye’den ODTÜ 1 ve ODTÜ 2 olmak üzere iki takım Vekua Cup 2014’te yarıştı. OBSS sponsorluğunda ODTÜ’den yarışmaya katılan öğrenciler: ODTÜ 1 grubundan İlim Uğur, Metin Babalan, Kadir Çetinkaya; ODTÜ 2 grubundan ise Mustafa Orkun, Eşref Öztürk, Oğuzhan Ünlü oldu. Toplamda 102 takımın katıldığı yarışmada gruplarımızdan ODTÜ 1 büyük bir başarı göstererek 36. oldu. Toplam 145 kişinin katıldığı bireysel yarışmada ise İlim Uğur 33. sırada yer alma başarısını göstererek ülkemizi gururlandırdı.

Genç bilgisayar mühendisi adaylarına kariyer yolunda yeni bir pencere açmayı hedefleyen OBSS, geleceğin mühendislerinin bu yarışmadaki en büyük destekçisiydi. Genç mühendis adaylarına sunduğu fırsatlarla onlara her ortamda destek olan OBSS, bu amaçla kurulduğu günden bu yana üniversite öğrencileri ile kurduğu ilişkilere büyük önem vermekte ve genç mühendislere yönelik birçok eğitim, staj ve burs olanağı sunmaktadır.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …