Ana Sayfa / Haberler / Vali Kamçı, Kaymakam ve belediye başkanlarını FETÖ/PDY konusunda uyardı

Vali Kamçı, Kaymakam ve belediye başkanlarını FETÖ/PDY konusunda uyardı

OHAL Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Milli Güvenlik Kurulu’nda (MGK) alınan tavsiye kararlarını, Büyükşehir Belediye dahil olmak üzere 16 ilçe belediye başkan ve kaymakamlarına iletti. Vali Kamçı “FETÖ/PDY yapılanması ile ilgili sizlerden üzerinize düşenleri yapmanızı bekliyorum.

Bu çalışmaları FETÖ konusunda yeterli görmüyorum” diyerekte herkesi uyardı.

Özel İdarede Vali Süleyman Kamçı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ile diğer tüm ilçe belediye başkanları ve ilgili birim müdürleri katıldı.

Vali Süleyman Kamçı “FETÖ’cülere karşı müsamahada bulunan, gizleyen, saklayan kim varsa, mevkisi makamı ne olursa olsun gereği yapılacaktır. Bunun iyi bilinmesini istiyorum” diye konuştu.

Özellikle belediyelerde yeterli FETÖ temizliği gerçekleşmediği yönünde oluşan bir kanaat bulunduğunun altını çizen Kamçı, toplantıda yer alan belediye başkanları ve kaymakamları çok açık ifadelerle uyarırken “Gizli kalmış FETÖ’cüler varsa bu temizlik bir hafta içinde tamamlanmalı. Hepinizden bu konuda hassas ve dikkatli davranmanızı bekliyorum. Bu örgüte bulaşmış kim varsa, yargı önüne çıkmalı, cezasını çekmeli. İhmali olanı affetmem.”

 

Göz Atabilirsiniz.

Mostar’da Kayseri rüzgarı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları uluslararası alanda hizmet …