VALİ DÜZGÜN HACILAR’DA İNCELEMELERDE BULUNDU

Kayseri Valisi Orhan Düzgün Hacılar İlçesinde incelemelerde bulundu.

Vali Düzgün’ü Hacılar Kaymakamlığına gelişi sırasında Hacılar Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, İlçe Jandarma Komutanı Suat Haksever, Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Bülent Kayaalp ve daire müdürleri karşıladı.

Hacılar Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Vali Düzgün’e Hacılar ilçesi hakkında brifing sundu.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Hacılar Belediyesini ziyaret Vali Düzgün, burada Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretin ardından yapımı süren Hacılar Kültür Evi’nde incelemeler yapan Vali Orhan Düzgün, burada yetkililerden bilgi aldı.        Ziyaretin sonunda bir açıklama yapan Vali Orhan Düzgün, Hacılar’ın  yetiştirmiş olduğu işadamlarıyla, yatırımcılarıyla ve müteşebbisiyle sadece Kayseri’de değil Türkiye’de hatta dünya’da önemli işadamlarını çıkarmış bir ilçe olduğunu söyledi. Vali Düzgün, “Tabi ki burada yetişen vatandaşlarımızın gerek kendi beldelerine gerekse Kayseri’ye hatta Türkiye’nin değişik yerlerine de yapmış oldukları güzel yatırımlarla birlikte, hayırseverlik konusunda yapmış oldukları eğitim ve sağlık yatırımları da var. Devlet olarak biz de burada devam eden bazı çalışmalarla ilgili de bilgiler aldık. Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel İdare tarafından yaptırılan yatırımlar ve yine belediyemiz tarafından yaptırılan ve Kültür Bakanlığınca da desteklenen kültür merkezinde incelemelerde bulunduk. Hacılar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin merkez sınırları içerisinde kalan hızla gelişen güzel bir ilçemiz. Ayrıca benim gördüğüm güzel bir husus ta Hacılar’ın 11 Bin 500 nüfusa sahip olmasına rağmen sadece bir tek kahvehanesinin olması buradaki yaşayan insanların da gerçekten çok çalışkan başarılı olduğunu gördük. Boş vakit geçirmek yerine kendi ailelerine, milletine ve ülkesine faydalı olmak için gayret gösteriyorlar. Ben tüm Hacılar halkı adına Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın