Uyuşturucuyla mücadele

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin, “Toplumsal sahiplenme, yasal düzenleme gerekiyorsa yasal düzenleme, bakanlıkların üst düzeyde alması gereken tedbirler, yerel yönetimler, Türkiye Yeşilay Cemiyeti gibi sivil toplum örgütleri, okul aile birlikleri çok boyutlu bir çalışmayı inşallah kısa zamanda tamamlayacağız” dedi.

Müezzinoğlu, “İl Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı” öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı olarak yılda bir ya da iki kez saha gözlemcilerini illere gönderdiklerini söyledi.

Bu gözlemcilerin, sağlık hizmeti sunan kurum ve kuruluşlarda değerlendirmelerde bulunduğunu anlatan Müezzinoğlu, onların raporlarını incelediklerini dile getirdi.

Bursa ile ilgili raporu, ilin yöneticileriyle bu toplantıda değerlendireceklerini bildiren Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“Zayıf halkalarımız nedir? Almamız gereken tedbirler nelerdir? Hizmette aksayan yönler var mı? Özel sektör veya üniversitenin dinamikleriyle bizim dinamiklerimiz arasında bir kopukluk, bir sorun var mı? Bütün bunları değerlendiriyor, almamız gereken tedbirleri ve il düzeyinde alınacakları buradaki arkadaşlara havale ediyoruz. Bakanlık olarak yapmamız gereken çalışmaları da bütün bakanlık üst düzey yönetimi, Ankara‘ya dönünce yapacak. Sağlık hizmetlerinin duyarlılıkla her geçen gün daha iyi noktaya taşınması için bu değerlendirmeleri yapıyoruz. Pazar Gaziantep‘teyiz, Eskişehir, Kayseri devam ediyor. Bakan olarak büyük illerimize gidiyorum, diğerlerini de arkadaşlarımız takip ediyor.”

– “Bonzai değil uyuşturucu”

Bir gazeteci, Müezzinoğlu’na, son günlerde gündemde olan bonzai ile ilgili çalışmalarını sordu.

“Bonzai değil uyuşturucu” diyen Müezzinoğlu, 14 Temmuz’da kendisi dahil 7 bakanın katılımıyla toplantı yaptıklarını belirtti.

Müsteşar yardımcılarının yaklaşık bir haftadır bu konu üzerinde çalıştığı ve 21 Temmuz’da bir toplantı daha gerçekleştirileceği bilgisini veren Müezzinoğlu, “Tütünle yaptığımız mücadele gibi uyuşturucu ile yapacağımız mücadeleyi yeniden masaya yatırdık. Toplumsal sahiplenme, yasal düzenleme gerekiyorsa yasal düzenleme, bakanlıkların üst düzeyde alması gereken tedbirler, yerel yönetimler, Türkiye Yeşilay Cemiyeti gibi sivil toplum örgütleri, okul aile birlikleri çok boyutlu bir çalışmayı inşallah kısa zamanda tamamlayacağız” diye konuştu.z

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …