UMRE ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI‏

Kayseri Uluslar Arası Öğrenci Derneği (KUDER) ,Kayseri’de eğitim-öğretim hayatını sürdüren  ilim muhaciri misafir  öğrencilere yönelik “Kitap Okuma  Yarışması” düzenledi. 70 farklı ülkeden 100’ün üzerinde  öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada öğrenciler  Mahmut Toptaş’ın  “Nebevi Mücadele” kitabından 50 soru soruldu. Yarışma sonucunda ; 1.Afganistanlı Şemsurrahman, 2.Bosnalı Muhammed  3. Yemenli Muhammed oldu. Yarışmada 1.ye Umre Ziyareti , 2.ye notebook ve çeyrek altın, 3.ye ise  takım elbise ve 1 gramlık altın hediye edilirken tüm katılımcılara  da çeşitli giyim ve kırtasiye eşyaları takdim  edildi.
KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, “Öğrencilerimizin yarışacağı bu yarışma vesile ile Peygamberimizi (s.a.v) hatırlayacağız ve O’nu (s.a.v) düşüneceğiz. Daha önce düzenlemiş olduğumuz 40 Hadis Yarışmasının öğrencilerimiz üzerinde çok olumlu yansımalara vesile olduğunu müşahede ettik. Peygamber Efendimizin hayatını ve hayat felsefesini nerdeyse tüm dünyadan şehrimize gelen öğrenci kardeşlerimizin  öğrenmesine, öğrencilerimizin alemlere rahmet olan kutlu Nebi’nin aydınlatıcı tayflarından hayat boyu istifade etmelerine,  okuyarak efendimizi keşfetmelerine ve onun hayatı ile bütünleşmelerine vesile olmayı arzuladık. Bunun sonucunda “Kitap Okuma Yarışması” düzenledik. Yarışmaya katılım beklentilerimizin de üzerinde oldu. Bu durum gelecek adına umut verici.” dedi.
KUDER Eğitim Sorumlusu Müslim Yalçın ise “Yarışmada öğrenciler Hz. Peygamberin mücadele tarzını anlatan “Nebevi Mücakuder umre (1) [640x480] kuder umre (2) [640x480] kuder umre (3) [640x480] kuder umre (4) [640x480] kuder umre (5) [640x480]dele” adlı çok değerli kitabı okuyup kendilerine yönlendirilen soruları cevaplandırdılar. Yaptığımız yarışma ile amacımız  genç nesillerimizin hem  Peygamberimizi(s.a.v. ) daha iyi tanımasına katkı sağlamak  hem de bu kardeşlerimize okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Bunun yanında  ödüllerle yarışmaya  ilgiyi arttırmak istedik. Ortaya çıkan katılım son derece umut verici. Bu yarışma İnşallah daha kapsamlı okuma etkinliklerinin de  teşvikçisi olur.” dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın