Üçüncü gün define arayan 2 kardeşin cesetlerine ulaşıldı

Kayseri‘nin Sarıoğlan İlçesi’nde define aramak için açtıkları tünelde meydana gelen göçük nedeniyle toprak altında kalan 24 yaşındaki Muhittin Sevalkalaycı ve kardeşi 22 yaşındaki Ramazan Sevalkalaycı’nın cesetlerine  3’üncü günde ulaşıldı.

Reşit Koç, jandarmayı arayarak define aramak için Sarıoğlan İlçesi Burunören Köyü Üçtepeler Mevkii’nde açtıkları tünelde cuma günü saat 05.30 sıralarında göçük meydana geldiğini, kuzenleri Ardahan Üniversitesi öğrencisi Muhittin Sevalkalaycı ile Çankırı Üniversitesi öğrencisi Ramazan Sevalkalaycı’nın toprak altında kaldığını bildirdi. Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Afet ve Acil Durum (AFAD) ve jandarma ekipleriyle birlikte tünelde yaptığı çalışmada, Sevalkalaycı kardeşlere ulaşamadı. Bunun üzerine iki kepçe ile başlatılan kazı çalışmalarında ilk gün Sevalkalaycı kardeşlerin tüneli aydınlatmakta kullandıkları akü, elektrik kabloları ve ampuller ile oksijen tüpü, havalandırma boruları çıkarıldı. Yüzeyden itibaren yaklaşık 10 metre derinlikte arama çalışmaları, ikinci gün iş makineleriyle devam etti. Devam eden çalışmalarda bugün yaklaşık 35 metrelik tünelin 21 metresinde  Sevalkalaycı kardeşlerin cesetlerine ulaşıldı. Sevalkalaycı kardeşlerin cesetlerinin yan yana olduğu görüldü. Define aradıkları tünel kendilerine mezar olan iki kardeşin cesetleri, Sarıoğlan Cumhuriyet Savcılığı’nca yapılacak otopsi ardından ailelerine teslim edilecek.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın