Ana Sayfa / Haberler / Spor / U23 Dünya güreş şampiyonasında Kayserili milli güreşçi ilk galibiyetini aldı

U23 Dünya güreş şampiyonasında Kayserili milli güreşçi ilk galibiyetini aldı

Polonya’da başlayan U23 Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonasına katılan 75 Kiloda Kayseri Şeker sporlu Milli Güreşçimiz Fatih Cengiz ABD, Azeri, Rus, Kırgız rakiplerini yenerek finale yükseldi. Finalde ise Gürcistanlı rakibi  Gela Bolkvadze’i 5-2 yenerek Dünya şampiyonu oldu

Kayseri Şeker sporlu Milli Güreşçimiz Fatih Cengiz  ilk maçında Amerikalı rakibi Aleksander Poter’i 2-1 yendi. İkinci müsabakada Azeri rakibi Nasır Hasanov’u 4-1 yenen Milli güreşçimiz Üçüncü karşılaşmasında ise  Rus rakibini 5-2 yenerek yarı finale kaldı. Yarı finalde de  Kırgız rakibini de 5-0 yenerek finale çıktı.

ABD, Azeri, Rus ve Kırgız rakiplerini yenen Milli  güreşçimiz finalde Gürcistanlı  rakibi Gela Bolkvadze’yi de 5-2 yenerek dünya şampiyonu olarak hem ülkemiz hem de Kayseri Şeker’e bir dünya şampiyonluğu sevincini yaşattı.

Kayseri Şekerspor  Onursal Başkanı ve Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay Kayseri Şekersporlu Milli güreşçinin Dünya Şampiyonu olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Akay: Güreş bizim ata sporumunuzdur. Biz de Milli sporumuza destek vermek anlayışı içerisinde Kayseri Şeker’de göreve başladığımız günden beri gençlerimize imkân, destek ve  fırsat veriyoruz. Kayseri Şekerspor güreş takımımızda  güreşçilerimiz Değerli hocalarımızın nezaretinde yetişiyorlar en son Abdullah Toprak Dünya 3 üncüsü olurken, Cemal Mutlu Avrupa üçüncülüğü, Hakan Kızılaslan Balkan şampiyonu,  Ali Esoğlu Avrupa 3 üncüsü ve Barış Erbek’te Balkan şampiyonu oldu. Tabi diğer sporcularımız da onlarla beraber çalışıyorlar inanıyoruz ki zaman içerisinde onlarda bu tür başarıları elde edeceklerdir.

Biz Kayseri Şekerin Güreşçilerinin Türk Milleti adına, Türk Güreşi adına Dünya Minderlerinde Bayrağımızı göndere çektirmeleri, İstiklal Marşımızı çaldırmaları bizi gururlandırıyor, göğsümüzü kabartıyor.  Yaptığımız işin ne kadara doğru bir iş olduğu anlayışını ortaya çıkarıyor. Gençlerimizin bu başarıları bizim güreşe olan ilgimizi daha fazla artırıyor ve daha fazla güreşe heves duyan gençlerimize katkı sağlama arzusundayız dedi.

U23 Dünya Güreş Şampiyonası Milli takımımızda yer alan Sporcular; 59kg.Ahmet Uçar (Bursa Büyük Şehir Beld). 66kg.Murat Fırat (ASKİ) 71kg.Murat Dağ  (ASKİ) 75kg.Fatih Cengiz (Kayseri Şeker) 80kg.Burhan Akbudak (İBB) 85kg.Ali Cengiz  (ASKİ) 98kg.Fatih Başköy (İBB)130kg.Osman Yıldırım (ASKİ) ‘dan oluştu.

Güreş federasyonu Başkanı Musa Aydın U23 şampiyonasına çok sıkı bir şekilde hazırlandıklarını belirterek “Tüm takımlarımızın hazırlık kamplarını yakından takip ettik. Onlara sürekli destek olduk. İnşallah Polonya’dan takım olarak en iyi sonuçlarla döneriz” dedi. Başkan Musa Aydın U23 takımına büyük önem verdikleri yineleyerek “Her zaman söylüyorum. Bu sporcularımız A takımda forma giyebilecek kapasitedeki sporcularımız. Bu tip şampiyonalarda elde edecekleri başarılar onların önünü açacak. Ben bu kadrodan çok umutluyum. İleride bizleri Olimpiyatlarda başarıyla temsil edecek sporcular bu kadrodan çıkacak. Ben tüm sporcularımıza başarılar diliyorum”

U23 Dünya güreş şampiyonasında Kayseri Şeker sporlu milli güreşçi ilk galibiyetini aldı

Bu gün  Polonya’da başlayan U23 Dünya Güreş Şampiyonasına katılan 75 Kiloda Kayseri Şeker sporlu Milli Güreşçimiz Fatih Cengiz ilk maçında Amerikalı rakibi Apoter’i 2-1 yenmeyi başardı.

Milli güreşçimiz gün içerisinde yapacağı diğer iki müsabaka sonunda finale kalmanın mücadelesini verecek.

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri Taekwondo Gençler il şampiyonası başladı

Federasyon faaliyet proğramındayer alan  Taekwondo Gençler il şampiyonası Kayseri’de başladı.  Talas spor salonunda 10 kategoride …