TÜRKİYE’NİN ‘EN TEMİZ’İNDE KAYSERİ YOK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Türkiye’nin en temiz kenti’, ‘Türkiye’nin en temiz köyü’, ‘Türkiye’nin en temiz Organize Sanayi Bölgesi’ ve ‘Türkiye’nin en temiz sanayi tesisi’ yarışmaları sonuçlandı.

Türkiye’nin en temiz köyü yarışmasında İzmir’in Bademli köyü birinci seçildi. Kahramanmaraş’ın Hacıağalar köyü ikinci, Kırklareli’nin Armağan köyü ise üçüncü oldu. Seçilen köylerin bağlı olduğu il özel idarelerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çöp toplama aracı hediye edildi.

Türkiye’nin en temiz kenti yarışmasında büyükşehir belediyeleri kategorisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haberleri’>İstanbul Büyükşehir Belediyesi birinciliğe, Bursa Büyükşehir Belediyesi ikinciliğe, Sakarya Büyükşehir Belediyesi de üçüncülüğe layık görüldü. Türkiye’nin en temiz kenti yarışmasında nüfusu 50 bin ve 750 bin arasında olan belediyelerde birincilik ödülünü Denizli Belediyesi, ikincilik ödülünü Bolu Belediyesi, üçüncülük ödülünü Kütahya Belediyesi kazandı. Türkiye’nin en temiz kenti yarışmasında nüfusu 10 bin ve 50 bin arasında olan belediyelerde birinciliği Didim Belediyesi, ikinciliği Eğirdir Belediyesi, üçüncülüğü Çiftlikköy Belediyesi elde etti.

Türkiye’nin en temiz Organize Sanayi Bölgesi yarışmasında Kocaeli Gebze Organize Sanayi Bölgesi ve Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi birinci seçildi, Kocaeli TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ikincilik ödülüne, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ise üçüncülük ödülüne layık görüldü. Türkiye’nin en temiz sanayi tesisi yarışmasında Çimsa çimento sanayi birinciiliği kazandı, ikiciliği Tüpraş Kırıkkale Rafinerisi, üçüncülüğü Ford Otomotiv elde etti.

Yarışmada dereceye giren köylere çevre beratı, bilgisayar ve yazıcı, büyükşehir belediyelerine çevre beratı, belediyelere çevre beratı ve vidanjör, en temiz Organize Sanayi Bölgesi ve en temiz sanayi tesisi yarışmalarında dereceye girenlere çevre beratı hediye edildi

Bir yanıt yazın