Turkcell Superonline’dan Kayseri’ye 70 milyon TL yatırım

IMG_0092 [800x600]IMG_0098 [640x480] IMG_0094 [640x480] IMG_0090 [640x480]Turkcell Superonline, Kayseri’de 1,5 yıl gibi kısa bir süre önce başlattığı fiber optik altyapı hizmetlerini hızla yaygınlaştırarak 1000 Mbps hızında interneti 80 bin hane ve işyerinin kapısına kadar ulaştırdı.

Fiber altyapı ile geleceğin akıllı şehirleri arasına girerek küresel rekabette öne çıkma şansı yakalayan Kayseri, Turkcell Superonline’ın evlere kadar fiber internet hizmeti sunduğu iller arasında en yoğun veri kullanıma sahip il olarak öne çıkıyor.

Dijital dünyada hayatı kolaylaştıran vazgeçilmez teknoloji ortağı Turkcell Superonline, gerek Türkiye genelinde gerekse ticaretin merkezi konumunda olan Kayseri’de günümüzün lider internet teknolojisi fibere yönelik yatırımlarının yanı sıra bu altyapıyla sunulabilen ürün ve hizmetleri anlattığı bir iftar yemeği düzenledi.

Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, yemeğin ardından yaptığı konuşmada, 2008 yılında Türkiye’yi geleceğin teknolojisi ile donatmak üzere fiber optik yatırımlarına başladıklarını ve ışık hızında interneti 1,8 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar getirdiklerini belirtti.

“Kayserililerin teknolojiye merakı bizi daha çok yatırıma teşvik ediyor”

Kayseri’deki yatırımlarına 2012 yılı sonunda başladıklarını aktaran Erkan, “Bugüne kadar Türkiye’ye 2,3 milyar TL, yalnızca Kayseri’ye ise 70 milyon TL yatırım yaptık. Ülkemizin ticaret kenti Kayseri, son yıllarda hem ekonomik, kültürel, sportif alanlarda hem de şehircilikte öne çıkan merkezlerden biri haline geldi. Böyle dinamik bir şehir için geleceğin teknolojisi fiber altyapıya ve bu altyapının getirdiği hizmetlere sahip olmak büyük önem taşıyor. Kayserililerin bu konudaki meraklı ve istekli yaklaşımı da bizi daha çok yatırıma teşvik ediyor. Bu vesileyle geçtiğimiz günlerde kutlamasını yaptığımız tüm Türkiye genelinde 1 milyonuncu müşterimizin Kayseri’den çıktığını da anımsatmak isterim. Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ergün Yeşilyurt’u bu vesileyle genel müdürlüğümüzde ağırladık. Öte yandan teknolojiyle böyle yakından ilgili sakinleri bulunan ve şehircilik çalışmalarında önemli mesafe katetmiş Kayseri’nin hem dünyada hem ülkemizde yeni bir rekabet alanı olarak ortaya çıkan akıllı şehircilik uygulamaları konusunda da öncü olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Murat Erkan, fiber yatırımlarının Türkiye’nin 2023 vizyonu ile de uyumlu bir çizgide ilerlediğini ifade ederek, bu hedefler kapsamında 2023 yılında 14 milyon hanede 1000 Mbps hızında internet bağlantısı bulunmasının planlandığını, Turkcell Superonline olarak bu hedefin yarısına talip olduklarını kaydetti.

Pazar payını artıran tek operatör…

Şirketin genel stratejilerine de değinen Erkan, artık yeni bir vizyonla çalışmalarına yön verdiklerini söyledi. Murat Erkan, “İyiden mükemmele olarak adlandırdığımız bu yolculukta başarılı finansal sonuçları, memnuniyet seviyesi yüksek müşterilerle birleştirdiğimizi görüyor; bunun getirdiği azim ve kararlılıkla aynı istikrarlı büyümeyi,  Türkiye’yi de büyütmeye devam ederek sürdürmeyi hedefliyoruz. İlk yıllarda işimizin büyük kısmını oluşturan altyapı çalışmaları sonucunda hızlı ve kaliteli internetle anılır hale geldik. 2013 yılında pazar payını artıran tek operatör olduk. Bu başarımızı yeni ürün ve hizmetlerle sürdürürken bu yıl müşterilerimize eşsiz internet deneyimi yaşatmaya odaklandık” diye konuştu.

Bu arada gazeteci Davut Güleç’in ‘Üçlü avantaj paket sizde de en avantajlı fiyatla başlayacak mı?’ sorusuna Erkan “Gündemimizde var, bizi takip edin, çevirmeli agğda kalmayın” esprisini yaptı.

Güçlü altyapının hakkını veren il Kayseri

Turkcell Superonline Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata ise, Kayseri’de şimdiye kadar kurdukları 532 kilometrelik fiber ağ ile başta Talas, Alpaslan, Fevzi Çakmak ve Belsin ilçelerinde olmak üzere pek çok cadde, sokak ve eve yüksek hızda internet hizmeti götürdüklerini söyledi. Özata, “Turkcell Superonline’ın fiber internet hızını anlatmak için Kayseri’nin ticaret hızına benzetmek yeterli. Ticaret dendiğinde akla gelen ilk şehir olan Kayseri gibi Turkcell Superonline’da ışık hızında fiber internetle Kısa sürede şehir genelinde 80 bin ev ve işyerine 1000 Mbps hızında internet hizmeti götürdük.  Halihazırda 13 bin fiber ve 9 bin ses müşterisine ulaştık. Bireysel müşterilerimize yaptığımız yatırımların yanı sıra kurumsal müşterimize de toplam telekom çözümleri sunuyoruz. Bu müşterilerimiz arasında Kayseri Ticaret Odası ve Melihşah Üniversitesi’nin yanı sıra bölgedeki Nevşehir Belediyesi ve Kapadokya Meslek Yüksek Okulu da yer alıyor.

Kayseri, aynı zamanda sunduğumuz güçlü altyapının hakkını en çok veren il… Müşteri başına düşen aylık ortalama 41 GB’lık data tüketimi ile fiber illerimiz arasında en yoğun internet kullanımı Kayseri’de gerçekleşiyor” dedi.

En iyi teknik servis hizmeti Kayseri’de

Telekomünikasyon gibi her geçen gün kullanıcıların hayatında daha çok yer edinen bir sektörde kaliteli altyapıyı, müşteri odaklı bir hizmet anlayışıyla sunmanın önemini vurgulayan Özata, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kayseri’de bu konuda da başarılı bir çizgi izliyoruz. Bu sayede Kayseri’deki abone merkezimizden (SAM) Samline, 2013 yılındaki performansıyla şirket içinde En İyi Teknik Servis Ödülü’ne layık görüldü. SAM’larda müşterilerimizin beklenti ve taleplerini doğru şekilde karşılamak için çalışanların eğitimine özel önem veriyoruz. 2013 yılında yaklaşık 1.700 saha çalışanına toplam 32 bin saat eğitim verdik. Bu sene ise 2.700 kişiye toplamda 85 bin saatlik eğitim vermeyi hedefliyoruz.”

Bölge Çözüm Ortağı açılışı ile yatırıma devam

Yüksek hızda internet ihtiyacının her geçen gün arttığı Kayseri’de yatırımlarını hız kesmeden sürdürdüklerini vurgulayan Özata, “İki hafta önce Bölge Çözüm Ortağımız İlkecell’in açılışı için Kayseri’deydik. İlkecell, 185 çalışanı ile 5000 metrekareden fazla bir alanda Kayseri’deki ilk çözüm ortağımız olarak hizmet vermeye başladı. Altyapı ve operasyon işlerimizi birlikte yürüttüğümüz bölge çözüm ortaklarımız, geleceğin internet teknolojisini alanında uzman kişilerle çok daha kaliteli ve hızlı sunmamızı sağlıyor” dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …