Tır Şoförlerinden kota protestosu

Kayseri’de, Yeşilhisar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile Yahyalı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi arasında yaşanan kota problemi yüzünden, TIR şoförleri Yeşilhisar girişinde trafiğin tek şeridini kapatarak yaklaşık 2 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

Yeşilhisar Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ile Yahyalı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi arasında yaşanan kota problemi nedeniyle TIR şoförleri mağdur oldu. Araçlarının kontaklarını kapatan TIR şoförleri, yaklaşık 2 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Ayrıca Yahyalı girişinde de diğer grubun araçlarının kontaklarını kapatması sonucu metrelerce kuyruk oluştuğu öğrenildi.

Yeşilhisar girişinde bulunan TIR şoförü Serkan Atmaca, “Yahyalı, Yeşilhisar arasında 3 gündür süren kota anlaşmazlığından dolayı bugün burada mağduruz. Bu nedenle Yeşilhisar-Adana yolu trafiğe kapatılmış durumdadır. Burada olabilecek bir kazanın sorumlusunun kim olacağını merak ediyoruz. Buradaki şoförler mağdur durumda. 6 saattir bu yol kapalı durumda ve hiçbir yetkili gelip buna çözüm bulmuyor. Biz bir an önce bu olayın çözülmesini bekliyoruz. Yaklaşık 350 araç burada bekliyor. 200’e yakın araçta Yahyalı bölgesinde bekliyor. Görüşmeler iki kooperatif başkanı arasında sürüyor. Ne olduğunu kimse bilmiyor” diye konuştu.

TIR şoförü Akif Taşpınar da, “Kota sorunundan dolayı burada bekliyoruz. Bu kota meselesinden dolayı anlaşamıyoruz. Sorunumuzun bir an önce çözülmesini diliyoruz” dedi.

z

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …