TEPKİYE ÜÇ GÖZALTI

Kayseri’deki merkez Melikgazi İlçesi Danişmentgazi Mahallesi’nde Suriyelilere yönelik gün boyu devam eden olaylarla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Danişmentgazi Mahallesi’nde oturan Suriyeliler’e yönelik olarak eli sopalı kişilerin dün gün boyu süren ve polis tarafından müdahale edilen eylemleri saat 02.00’ye kadar sürdü. Polis olaylara karışan 6 şüpheliyi gözaltına aldı. Polis ekipleri, Danişmentgazi Mahallesi’nde sabaha kadar devriye gezdi. Bir emniyet yetkilisi, olayların kasıtlı olarak çıkarıldığını belirterek şöyle dedi:

“Emniyet Genel Müdürlüğü alınan bir duyuma dayanarak, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Kayseri gibi illerde Suriyeli sığınmacılara yönelik provakatif eylemler yapılacağını bildirmişti. Suriyeliler’in oturduğu semtlerde dolaşan bazı kişiler çeşitli bahanelerle tahrikte bulunuyor. O nedenle mahalle muhtarları ve vatandaşlarımız ülkemizde misafir olarak bulunan Suriyelilere karşı daha duyarlı olmalıdır.”

Kayseri’de dün sabahtan gece yarısına kadar aralıklı olarak süren olaylar sırasında 3 Suriyelinin otomobili tahrip edilmişti.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Üretim Operasyonu: 6 Gözaltı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği Ekipleri Bitcoin Madenciliği üretenler karşı …

Bir cevap yazın