TAPU VE KADASTRODA MEMNUNİYET ORANI YÜZDE 98.24

DSC_6397 [640x480]Kayseri Valisi Orhan Düzgün, tapu ve kadastro çalışmalarında 2013 yılında en yüksek müşteri memnuniyeti oranına ulaşarak Türkiye birincisi olan Kayseri’de, 2014 yılının ilk 6 ayında memnuniyet oranının yüzde 98.24 olarak gerçekleştiğini açıkladı.

Vali Düzgün, yaptığı açıklamada, her geçen yıl büyüyen ve gelişen Kayseri’de kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde vatandaş memnuniyetine büyük önem verdiklerini belirtti.

Kamu kurumlarından bazılarının vatandaşla doğrudan diyalog halinde olduğunu, vatandaşın sevincine ve kimi zamanda hüznüne ortak olduğunu kaydeden Vali Düzgün, bu kurumların başında tapu ve kadastro müdürlüklerinin geldiğini söyledi.

Tapu ve Kadastro Kayseri Bölge Müdürlüğü’nün 2013 yılı Müşteri Memnuniyet Anketi Değerlendirme Sonucu’na göre en yüksek müşteri memnuniyet oranına ulaşarak Türkiye 1’ncisi olduğunu hatırlatan Vali Düzgün, “Memnuniyet oranı bizim için son derece önemli olan tapu ve kadastro teşkilatımız 2014 yılının ilk 6 ayım sevindirici bir oranla geride bırakmıştır. Tapu ve Kadastro hizmeti alan 7 bin 415 vatandaşımızdan yüzde 98.24’ü hizmetlerden memnun kaldığını beyan etmiştir” dedi.

Vali Düzgün, vatandaş memnuniyetinin artırılması ve varsa eksikliklerin giderilmesi noktasında vatandaşlara anket soruları yöneltildiğini ve alman cevapların titizlikle değerlendirildiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

“Tapu müdürlüklerine gelen vatandaşlarımıza, ‘İşleminiz başvuru yaptığınız gün içerisinde bitirildi mi?, işleminiz randevu gün ve saatinde tamamlandı mı?, işleminizle ilgili verilen bilgiler sizce yeterli mi? gibi iş ve işlemleri ilgilendiren değişik sorular soruyoruz. Yılın ilk 6 ayında aldığımız olumlu cevapların oram yüzde 98.24’tür. Ancak, yüzde 1.76’lık kesimin memnuniyetsizliğini de çok önemsiyoruz. Nedenleri ve giderilmesi yönünde gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bir tek vatandaşımızın bile olumsuz bir düşünceyle tapu müdürlüklerinden ayrılmasını istemiyoruz. Çünkü, tapu müdürlüklerimiz, mülk alan, mülk satan ya da satmak zorunda kalan, insanların geleceğini etkileyen sevinç ve hüznün yaşandığı yerlerdir. Amacımız bir tek vatandaşımızın bile olumsuz bir görüş bildirmediği tapu müdürlüklerini oluşturabilmektir,”

Vali Düzgün, 166 yıllık geçmişiyle devletin en eski teşkilatlarından biri olan Tapu ve Kadastro Teşkilatı’nda vatandaşlara güler yüzle hizmet veren personeli tebrik ederek, Kayseri’nin bu alanda 2014 yılında da Türkiye 1’ncisi olacağına yönelik inancını dile getirdi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …