Taner Yıldız, “Sis perdesi aralandıkça vatandaş bize yapılanları daha iyi anlıyor”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Sis perdesi aralandıkça vatandaş bize yapılanları daha iyi anlıyor” dedi.

Bakan Yıldız, Kayseri‘nin Felahiye ilçesinde TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, Ak Parti Milletvekili Yaşar Karayel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Ak Parti İl Başkanı Ömer Dengiz ile birlikte vatandaşlarla buluştu.

Bakan Yıldız, anketleri 4 ayrı firmaya yaptırdıklarını belirterek, “Bunu her parti görüyor. O anketler bir şey gösterdi. Ak Parti‘nin oyları gittikçe artıyor. Vatandaşımız bu oyunları gördükçe, sis perdesi aralandıkça bize yapılanları daha iyi anlıyor. İki hafta sonra ak koyun ile kara koyun belli olacak. Herkes sokağa dökülsün istiyorlar. Sokağa dökülmek bizim insanımıza yaramaz, istikrarımıza yaramaz. Ancak ülkeyi karıştırmak isteyenlere yarar. Buna fırsat vermemeliyiz. Bu ülkede zorbalığın, şiddetin mayası tutmayacaktır. Bunlar kalıcı olmamıştır. Baskıcı bir devlet anlayışına sırtını dayayanlar, Ak Parti iktidarını bir diktatörlük gibi göstermek isteyenler bunu başaramayacaklardır. Biz gücümüzü milletimizden alıyoruz. Bu gücü de başkası ile paylaşmayız. Ülkemizde her fikirde insan olacak, diyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye‘nin son 3 ayda 107 milyar dolar kaybettiğini belirten Yıldız, “Bizler iş adamlarımız da dahil, Türkiye‘deki istikrardan payımızı alanlardanız. Bir yandan istikrarımızı koruyacağız, bir yandan ihracatımızı artıracağız. Türkiye‘nin uçuşa geçtiği bir ortamda böyle bir sıkıntı oluşturmak doğru değildir” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “”Bilerek söylüyorum, yaşlı ve çocuk nüfusu çıkarırsak, 50 milyon nüfusumuz yüzde 1’ini dinlediler. Her 100 kişiden birini dinlediler. Sizi de dinlediler. Belki ileride lazım olur diye dinlediler. Bu nasıl bir yapıdır, nasıl bir anlayıştır” dedi.

Yıldız, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Özvatan ilçesinde yaptığı konuşmada, Türkiye‘nin önemli bir süreçten geçtiğini, Ak Parti iktidara geldiğinden bu yana ülkenin 3 katına çıktığını söyledi.

Vatandaşın kendilerine ‘diklenmeden dik durun’ tavsiyesinde bulunduklarını ifade eden Yıldız, “Biz de böyle yapıyoruz. Çünkü Türkiye‘de milletimizin oyuyla geldiğimiz meclisi bypass etme, bir kenara bırakma eylemi şu anda yapılıyor. Türkiye ne zaman gelişse, uçuşa geçse bir türbülans oluşturulma, hemen havayı bozma, o kaldırdığımız uçağı düşürme işlemlerin de bulunuluyor. 70’li, 80’li yıllarda şimdi de darbe kisvesini değiştirerek başka bir elbiseyle bize geliyor. Artık bundan sonra milletimizin iradesini başka bir yere devretmek yok” ifadelerini kullandı.

Milletin kendilerine verdiği görevi en güzel şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını, bu görevin de ancak sandıkta geri alınabileceğini vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti:

“Eğer bizimle beraber üzüm yemek isteyen varsa buyursun, beraber üzüm yiyelim. Ancak bağcı dövmek isteyen varsa biz buna müsaade etmeyiz. Bütün iktidarımızı da bunun üzerine koyuyoruz. Çünkü siz bize görev verdiniz .Kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne oy vermez, vermemesi de lazım. Türkiye‘de büyük bir oyun oynanıyor. Ak Parti‘ye ömür biçilmeye çalışılıyor. ‘Ömrünüz sizin 15 gün’ dendi, ‘1 Ocak 2014’te artık Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede yok’ dediler. Biz ne yaptık, diklenmeden dik durduk. Hodri meydan, kimin neyi varsa ortaya koysun dedik. Biz sizden aldığımız oylarla hamdolsun size mahcup etmedik. Başbakanımıza güvenin, ekibine güvenin.”

– DİNLEMELER

30 Mart’ta herkesin ektiğini biçeceğini ifade eden Yıldız, ‘Ortalık şu an toz duman, kuru yaş hep beraber yanıyor” dedi.

Yıldız, “Diyorlarki ‘sizin midenizde ülser var’. Biz de diyoruz ki ‘olabilir, baktıralım’. Onlar diyorki dindirecek bir yol bulduk. ‘Size bir dar ağacı kurduk, dar ağacında asmayı düşünüyoruz’ . Biz böyle bir teklifi kabul eder miyiz, hayır. Vatandaş bunu görüyor. Vatandaşı köyde, belde de yaşıyor diye küçük görenler sanıkta oy istiyor hiç utanmadan. Diyorlarki ‘çobanın oyuyla benim oyum bir olur mu’. ‘Bidon kafalı, göbeğin kaşıyanlar’ diyorlar, bu milletin yüzde 50’si koyun sürüsü dediler, bunu tweetlerde attılar” şeklinde konuştu.

Yalanlarla, iftiralarla, dinlemelerle, kimsenin bir yere gelemeyeceğini belirten Yıldız, şöyle devam etti:

“Dinledikten sonra ağıtlarla bu iş olmaz. Hem dinlerim, hem ağlarım diyemezsiniz. Siz bu ülkenin ileri teknolojisiyle Cumharbaşkanını, Başbakanı, Bakanları dinleyeceksiniz. Niçin herhalde kapı komşunuza vermeyceksiniz, belki daha uzaklara vermek için dinlediniz. Ben Özvatanlıyılım beni dinlemezler demeyin. Bilerek söylüyorum, yaşlı ve çocuk nüfusu çıkarırsak, 50 milyon nüfusumuzun yüzde 1’ini dinlediler. Her 100 kişiden birini dinlediler. Sizi de dinlediler. Belki ileride lazım olur diye dinlediler. Bu nasıl bir yapıdır, nasıl bir anlayıştır. Biz buna kayıtsız kalabilir miyiz. Bize bir problemden söz ediyorlar. Biz de o problem ne ise biz üstüne gideriz, ister yolsuzluk, ister yoksulluk ister usulsüzlük olsun diyoruz. Biz kaçmayız biz milletin ta kendisiyiz. Hemen millete izah ederiz ama siz kalkıp ta bu iktidar yok olacak derseniz müsade etmeyiz.”

Yıldız, seçim çalışmalarında boş vaatlerde bulunulduğunu belirterek, “Bir genel başkan mazot bir buçuk lira olacak diyor, iktidara gelmiş başka bir genel başkan ise ben bunları denedim, bu millet bunları yutmaz diiyemiyor” ifadelerini kullandı.

Yıldız, konuşmasının ardından beraberinde TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile vatandaşları selamladı.

İlçedeki diğer siyasi partilerin seçim bürolarını dolaşan Yıldız’a MHP Özvatan Belediye Başkan adayı Halit Demir çay içme teklifinde bulundu.

Demir ile selamlaşan Yıldız, BBP seçim bürosunun önündeki vatandaşlarla da selamlaştı.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın