Taner Yıldız, “AK Parti yaptığı için bazı hizmetlere karşı çıkıyorlar.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Ak Parti yaptığı için bazı hizmetlere karşı çıkıyorlar. Böyle bağnazlık, böyle anlayış olmaz. Türkiye’nin siyasi istikrarını düşürmek istiyorlar. İnşallah başaramayacaklar” dedi.

Yıldız, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Kayseri’nin Bünyan ilçesinde halka hitap etti.

Türkiye ne zaman kendi ayakları üstünde dursa paçasından tutup aşağıya çekilmek istendiğini ifade eden Yıldız, ülkenin bunu hak etmediğini, darbelerin karşısında dimdik duracaklarını söyledi.

30 Mart seçimlerine az bir süre kaldığını anımsatan Yıldız, özellikle kadın ve gençlik kollarından dolaşmadık ev bırakmamalarını, bütün vatandaşlara seçimin önemini anlatmalarını istedi.

17 Aralık’ta olduğu gibi darbe girişimlerine müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Yıldız, “Marmaray’ı yaptık, nükleer santraller yapacağız. Marmaray yapılınca bir köşe yazarı ‘Ben bunların yaptığı Marmaray’ı kullanmam, gerekirse yüzerek karşıya geçerim’ dedi. Bu nasıl bir anlayıştır. Hiçbir şeye acımıyorsan üstün ıslanacak ona acı. Ak Parti yaptığı için bazı hizmetlere karşı çıkıyorlar. Böyle bağnazlık, böyle anlayış olmaz. Türkiye’nin siyasi istikrarını düşürmek istiyorlar. İnşallah başaramayacaklar. Bizler refah seviyesini her yerde arttırmalıyız” şeklinde konuştu.

Türk insanının yapılan hizmetlerden çok daha fazlasını hak ettiğini, refah seviyesini yükseklere çıkarmak için çalışacaklarını ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

“Bunu gerçekleştirebilmemiz için yalanlardan, dolanlardan, iftiralardan sıyrılmamız gerekiyor. O yapının içinde bizzat arkadaşımız, yakınımız, akrabamız, içiçe olduğumuz temiz bir taban yatıyor. Onlar samimi duygularla öğrencilere yardım etmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyorlar. Ancak şu anda durum değişti. İnsanlar, şirketler, ülkeler doğru yaptıkları kadar güçlenirler, yanlış yapınca da zayıflarlar. Yanlışın yalanın üstüne bina inşa edilmez. Hele hele bir ülke hiç inşa edilmez. Bugün yalanın bini bir para. Bunu hiç bir kardeşimize yakıştıramam. Çünkü bizler doğrularla yürüyeceğiz. Bakın bu ülkenin enerji bakanını niye dinlersiniz. Burada casusluk başlar. Çünkü bilgiler, o ülkenin parasını pulunu, stratejisini, enerji kalemlerini, milyon dolarları ilgilendiren kalemlerdir. Bizlerin her yaptığı işler mutlaka dikkatle takip ediliyor. Bu ülkede 12 yıldan bu yana doğruları ortaya koyan ekip, 16 Aralık’a kadar iyiydi de sonradan mı kötü oldu. Böyle bir şey kabul edilemez. Sonra da deniyor ki ‘Başbakan neden sinirli.’ Böyle bir şeyi kolayca hazmedebilir mi?”

Yıldız, hak etmedikleri oya talip olmadıklarını belirterek, şimdiden birçok sözün ortada dolaştığını, sandıklara sahip çıkılarak, yanlış yola tenezzül edilmeyeceğini dile getirdi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut ise şimdiye kadar 3 genel, 2 yerel, 2 de referandum yapıldığını, milletin dimdik arkalarında durduğunu dile getirdi.

30 Mart seçimlerinin önemine değinen Yakut, “Türkiye ya bağımsız olacak ya da birilerinin güdümünde olacak. Buna 30 Mart’ta siz karar vereceksiniz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ise 15 gün sonra büyükşehir yasası sayesinde ilçelere daha kolay hizmet götüreceklerini söyledi.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın