SEBAHATTİN YILMAZ’IN YAŞAMINI KONU ALAN BELGESEL GÖSTERİM DESTEĞİ BEKLİYOR

23 Ekim 2011 günü Van’da gerçekleşen depremin etkilerini anlatmak için çalışan gazeteciler, 9 Kasım 2011 tarihinde Van’da meydana gelen ikinci depremde yıkılan Bayram Oteli’nde yaşamlarını kaybetmişlerdi.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi ve aynı zamanda İhlas Haber Ajansı muhabiri olan Mehmet Yılmaz, Sebahattin Yılmaz’ın yaşamını konu alan bir belgesel film yaptı.

“Bir Gazetecinin Sessiz Çığlığı” isimli belgesel film Sebahattin Yılmaz’ın hayatını ve Van depremini iç içe geçen bir kurgu ile anlatıyor. Mehmet Yılmaz farklı şehirlerde yaşayan 10’dan fazla kişi ile gerçekleştirdiği röportajlara da belgeselinde yer veriyor.

Filminin daha fazla insana ulaşabilmesi, dağıtım ve gösterim maliyetlerinin karşılanabilmesi için desteğe ihtiyacı olan Mehmet Yılmaz, FonlaBeni.com’da topluluk fonlaması projesine de başlamış bulunuyor. Destek vermek isteyenler “Bir Gazetecinin Sessiz Çığlığı” isimli belgesel filme FonlaBeni üzerinden katkıda bulunarak Sebahattin Yılmaz’ın hikâyesinin daha çok insana ulaşmasını sağlayabiliyorlar.Gorsel-afis [640x480]

Bir yanıt yazın