Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Sarıoğlan TOKİ’de kayıtlar 29 Ocak 2016’ya uzatıldı

Sarıoğlan TOKİ’de kayıtlar 29 Ocak 2016’ya uzatıldı

Sarıoğlan TOKİ konutları için, vatandaşlardan gelen yoğun istek ve talep üzerine, kayıtlar 29 Ocak 2016 günü mesai saati bitimine kadar uzatıldı. Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ‘Bu evi olmayan ya da dar gelirli olanlar için bulunmaz bir fırsat. Bu fırsatı kaçırmayın’ dedi.
Kentsel dönüşüm kapsamında, daha güvenilir konutlar ve yerleşim merkezlerinin oluşturulması amacıyla Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız’ın girişimleri ile ilk etapta 2+1 olarak 19 adet, 3+1 olarakta 40 adet konutun yapılması kararlaştırıldı. Bu talebin daha da artması ve vatandaşların talepte bulunması nedeniyle, son başvuru günü 29 Ocak 2016 gününe uzatıldı.
Yapılması planlanan TOKİ Konutları ile ilgili bazı yanlış ve eksik anlaşılma nedeniyle başkan Yıldız şu açıklamayı yaptı.
“Bakarcak mahallesi Sarbel konutları ile Sait Aksoy camiye yakın bir bölgede yapılacak olan 75 metrekarelik 2+1 konutlar için 2 bin lira peşinat, 110 metrekarelik 3+1 konutlar için 4 bin lira peşinat alınacaktır. Daha sonra ise ev teslimine kadar hiçbir ücret talep edilmeyecek ve yatırılmayacaktır. Bu konuda bazı maksatlı çıkartılan söylentiler tamamen asılsızdır. Ev tesliminde ise 3 adet alternatif ödeme seçeneği sunulacaktır. Bu seçenekler arasında vatandaşlarımız tercih yapacak ve ödeme planları saptanacaktır. Yeni talepte bulunacak vatandaşlarımız, başvurularını 29 Ocak 2016 günü mesai saati bitimine kadar belediyemize başvuruda bulunarak, gerekli evrakları aldıktan sonra diğer işlemleri yaptıracaktır. “

Göz Atabilirsiniz.

Mostar’da Kayseri rüzgarı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları uluslararası alanda hizmet …