Sağlık Çalışanları Konuşuyor” Paneli

Kayseri Tabip Odası, Kayseri Eczacı Odası ve Kayseri Diş Hekimleri Odası tarafından  “Sağlık Çalışanları Konuşuyor” adlı panel düzenledi. 

Bir düğün salonunda gerçekleştirilen panele, Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Suat Öktem, Eczacı Odası Başkanı Oğuzhan Ulutaş, Diş Hekimleri Odası Başkanı İlhan Karacalar ve hekimler katıldı.

Suat Öktem, burada yaptığı konuşmada, şiddet konusunun üzerinde önemle durulması gerektiğini belirterek, “Bu topluluğun kırmızı çizgisi, siyasetten uzak durmak olmalı. Siz ne yaparsanız yapın, sizi siyasete çekmeye çalışanlar var.  Ayrıca şiddet konusunun üzerinde de önemle durmalıyız. Başımıza gelen bir şiddet olayının cezasının ne olduğunu herkesle paylaşmalıyız. Şiddete karşı hep beraber hareket etmeliyiz” dedi.

Oğuzhan Ulutaş ise eczacıların çalışma hayatlarında meydana gelen sıkıntıları anlatarak, şunları kaydetti:

“Son 10 yılda hem itibar olarak hem de ekonomik olarak en çok darbe yiyen meslek grubuyuz. Vergilendirme konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Ayrıca muayene ücretlerinin tahsilatı konusunda da şikayetimiz var. Devlet bizi veznedar olarak kullanıyor. Hastalarla tartışma yaşıyoruz. Fakülte sayıları kontrolsüz bir şekilde arttı. Bu konuda da çözüm önerilerini her zaman dile getiriyoruz.”

Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Ümit Işıldak ise sağlıkla ilgili panellerin faydasının büyük olduğunu, toplantıya gelirken herkesin sıkıntılarının yanında çözüm önerilerini de getirmesi gerektiğini kaydetti.

Bir cevap yazın