Pera’s Pandıras’la başladı, Yeşil Papağan Limited’le sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanat faaliyetleri kapsamında gerçekleştirilen tiyatro gösterilerini izleyenlerin sayısı 250 bini aştı. 250 bininci izleyiciye Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından plaket verildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2005 yılından beri her hafta iki oyunu tiyatro izleyicisi ile buluşturuyor. Pera’s Pandıras adlı oyunla başlayan ve şu sıralar Yeşil Papağan Limited ile devam eden bu süreçte tiyatroseverler yüzlerce oyunu ücretsiz izleme imkanı buldu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin tiyatro faaliyetleri bugüne kadar 250 bini aşkın izleyici tarafından takip edildi. 250 bininci izleyici olan Koçyiğit ailesi plaketle ödüllendirildi. Yeşil Papağan Limited adlı oyunu izlemek üzere gelen Gamze ve Özcan Koçyiğit’e Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan tarafından plaket ve çiçek verildi. Hemşire Gamze Koçyiğit, “Kayseri Büyükşehir Belediyesinin bu tür etkinliklerle bizi buluşturması çok güzel. Biz bunlardan çok mutluyuz ve devam etmesini istiyoruz” diye konuştu. Özcan Koçyiğit ise 250 bininci seyirci olduklarını öğrenmelerinin güzel bir sürpriz olduğunu dile getirerek “Belediyemize çok teşekkür ederiz. Güzel bir anı olacak” dedi.                      “TİYATRODA MERKEZ OLDUK”   

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan da Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin önderliğinde yıl içinde tiyatrodan konsere, resim sergisinden kültür turlarına kadar yüzlerce etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bu etkinliklerimizden biri de tiyatro. 2005 yılından bugüne kadar düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz tiyatro faaliyetlerinde bugün 250 bininci izleyicimize plaket takdim ediyoruz. Bu çok önemli bir rakam. Belli bir takvim dahilinde hafta içi ve hafta sonu hem büyükler hem küçüklere yönelik olarak düzenlediğimiz tiyatro oyunlarının yanı sıra alanında Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası organizasyonu olan Liselerarası Tiyatro Festivali şehrin bu konuda bir cazibe merkezi olmasını sağladı. Belediye olarak şehrimizdeki amatör tiyatro topluluklarına kapı açarak ve profesyonel tiyatroları Kayseri’ye getirerek dolu dolu tiyatro günleri yaşatıyoruz. Bütün oyunlarımızın ücretsiz olduğunu da hatırlatarak Kayserilileri etkinliklerimize davet ediyorum” diye konuştu.                                     IMG_0220 [640x480] tango (1) [640x480] tango (2) [640x480] tango (3) [640x480] tango (4) [640x480]

BÜYÜKŞEHİR’DEN NOSTALJİ GECESİ   

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında ayrıca Tango Alaturka Gecesi düzenlendi. Gecede, Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği korusu tarafından geçmişte tango sanatçılarının seslendirdiği birbirinden güzel eserler icra edildi.

Şehir Tiyatrosunda düzenlenen ve büyük ilgi gören konser, salonu dolduran seyirciler tarafından coşkuyla izlendi.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın