PARKLAR GÜNDÜZ ÇOCUKLARIN GECE BÜYÜKLERİN

parklar (1) [640x480] parklar (2) [640x480] parklar (3) [640x480] parklar (4) [640x480]Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye olarak büyük ölçekli ve çok amaçlı parkların yapımına büyük önem verdiklerini çünkü bu tür parkların her yaş kesimine hitap ettiğini dolayısı parkaların aynı zamanda sosyal birer mekan olduğunu bildirdi.

İlçe genelinde oluşturulan parkların büyüklüğünü yanında çok amaçlı ve işlevli olması için her türlü çalışmanın yapıldığını, kamelyalar, oturma grupları, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun aletleri, havuz ve bol ağaçlı olmasına özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi’deki piknik alanlarını sadece Melikgazililerin değil tüm Kayserinin benimsediğini belirtti.

Parkların gündüz çocuklara emanet edildiğini ve gündüz saatlerinde parkların cıvıl cıvıl olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

“Melikgazi Belediyesi olarak yapımını gerçekleştirdiğimiz parklarımız gündüzleri çocuklara emanet ediyoruz. Gündüz saatlerinde parklarımızda çocuklarımız neşe içerisinde oynamaktadırlar. Ancak bizim çok amaçlı parklarımız bu yaz aylarında özellikle iftar saati ile iftar sonrası ailelerin akınına uğramaktadırlar. İftarlarını yapmak için parkları tercih etmektedirler. Çünkü bizim parklarımız her yaş kesimine hizmet verebilmektedir. Bu yaz aylarının akşamları parklarımıza yoğun ilgi gösterilmesi bizleri mutlu ediyor. Çünkü yapılan hizmetin yerinde yapıldığının en iyi göstergesi vatandaşların hizmetlere olan ilgisidir”

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçeye yapılan yeşil alan çalışmalarının Melikgazi’nin gelişmesine ve güzelleşmesine büyük katkı sağladığı gibi sosyal amaçlı kullanılmasının önemli olduğunu mahallelilerin birlik ve beraberlik, dostluk ve kardeşlik içerisinde bu mekânlardan yararlanabildiğini sözlerine ekledi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …