OSB BAŞKANI METEM’Yİ ÖVDÜ

zOrganize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, OSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi hakkında bilgiler vererek, “Okulumuzda başarı oranı arttı” dedi.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, 2011 yılında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün katıldığı tören ile temeli atıldıktan sonra 2012-2013 yılında eğitime başlayan OSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi hakkında bilgiler verdi. Okulda okuyan öğrencilerin teorikten ziyade pratiğin gelişmesini istediklerini söyleyen Hasyüncü, “Böylesine geniş bir Organize Sanayi Bölgesi 60 binin üzerinde çalışan olan bir bölgede sadece bir okul bütün elemanı karşılayacağı anlamında değildir. Asıl bizim arzu ettiğimiz orada ki çocukların sadece teoriğinden ziyade pratiğinin de gelişmesidir. Bazen bir idareci, bazen bir usta ve ustabaşı 10 tane insanı yetiştirebilir. Bizim buradaki amacımız sanayinin bütün elemanını yetiştirmek değil, hiç değilse o eğitecek olan elemanı yetiştirmeyi hedefledik ve daha 2 yıl olmasına rağmen atölyeleri devreye koyduk” dedi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin başarı oranının arttığını söyleyen Ahmet Hasyüncü, “Çocuklarda başarı oranının geçen seneye göre daha iyi olduğunu gördük ve çocuklarımızı yurtdışına gönderdik. Onların geldiklerinde öz güvenlerinin aşırı şekilde arttığını gördük. Önümüzdeki yıllarda da 250’şerden olmak üzere 500 tane daha öğrenci alacağız. Diğer taraftan da 300 öğrenci kapasiteli yurduda hizmete açacağız. Başarılı öğrencilerin sayısını artırmayı amaçlıyoruz. Bu başarılı öğrencilerin hem ruh ihtiyaçlarını karşılayacağız. İlerde de bir döner sermaye ile o atölyelerde ekonomiye katkı olsun diye bir şeyler ürettireceğiz. Bu döner sermayeden de çocuklarımız bir pay alacak. Hem kendi kazandığını, hem kendi ürettiği için maddi ve manevi zevkini de alacak. Beklediğimizi ilerde daha iyi göreceğiz ama hedeflediğimiz rakamı şimdiden yakaladığımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …