Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / OKULLAR EĞİTİME HAZIR

OKULLAR EĞİTİME HAZIR

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılının Eylül Ayının ikinci haftasında başlayacağını hatırlatarak Melikgazi belediyesi olarak okullarda haşarata karşın ilaçlama çalışması yapıldığını söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak eğitime ve öğretime verilen önem ve hassasiyet gerçekleştirilen çalışmalar ile tescillendiğini belirten Başkan Dr Memduh Büyükkılıç, yaz aylarında Melikgazi Belediyesi olarak sorumluluk alanı içerisinde yer alan tüm okullarda bakım ve onarım gerçekleştirildiğini, spor salonu ve aletlerinden bakımdan geçirildiğini kaydetti.

Melikgazi İlçe sınırları içerisinde özel ve kamu kurumlarına ait olmak üzere 25 anaokulu, 82 İlköğretim, 64 orta öğretim ve 61 lise okulun yer aldığını belirten Başkan Dr Memduh Büyükkılıç “ilçemizde belediye olarak gerekli tedbirler ve çalışmaları tamamladık. Yaz tatili süresince okullarda spor ve basketbol sahası, okul içi tadilat ve bakım ile tüm okullarda bahçe ve çevre düzenleme çalışması yaptık. Ayrıca yine ilçe sınırları içerisindeki tüm okullarda haşarata karşı birden çok ilaçlama çalışmasını yerine getirdik. 5 okulda okul iç ve dış cephe boyası, WC onarımı ve yineleme, bahçe açık alanda asfaltlama yaptık. Eğitime ve öğretime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. “ dedi.

Eğitime ve Öğretime yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı öğrencilerin gülümsemesinin çok anlamlı olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, belediye olarak eğitim kurumlarına yatırım ve hizmetlerin artırılarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Göz Atabilirsiniz.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ERÜ ve Beyoğlu’nda anıldı

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 82. yıldönümünde Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından düzenlenen programla …

Bir cevap yazın