ÖĞRENCİLER YAZILI VE SÖZLÜDE DEĞİL, ÖĞRETMENLERİNE KARŞI HALAT ÇEKMEDE YARIŞTILAR

Kayseri Osman Ulubaş Anadolu Lisesi’nde Nevruz kutlamalarını öğrenciler öğretmenleriyle birlikte yaşadı. Ateş üzerinden atlayan öğrenciler çuval, ağızda kaşıkla yumurta taşıma, halat çekme, ayaklar arasında top taşımada yarıştı. Öğrencilerine eşlik eden öğretmenlerle, Okul Aile Birliği ve bazı veliler daha sonra kendi elleriyle et, pilav, ayran, tatlı ikramında bulundu.

Baharın gelişini temsil eden Nevruz Bayramı nedeniyle Kayseri Osman Ulubaş Anadolu Lisesi’nde  okul öğretmenleri  Ergün Önal, Ömer Sarı, Meltem Güneş ve Münevver Durgut’un hazırladığı bir etkinlik düzenlendi.  Aralarında  okulda eğitim gören engelli İlknur Karabulut’unda bulunduğu isteyen herkes  örs üzerinde çekiçle demir dövdü. Yakılan Nevruz ateşi üzerinden atlayan öğrenciler  daha sonra Beden Eğitimi öğretmenleri  Ufuk Duman ve Mustafa Arıöz’ün hakemliğinde çuval, ağızda kaşıkla yumurta taşıma, halat çekme, ayaklar arasında top taşımada yarıştı. En ilginç yarış ise, öğrenciler ile öğretmenler arasındaki  halat çekme yarışı oldu. Halat çekme yarışının ilkini öğrenciler, Herkes İçin Spor Federasyonu il Temsilcisi ve Okul Aile Birliği Başkanı Davut Güleç’in de katıldığı ikincisi yarışı öğretmenler kazandı.  Daha sonra  Okul Aile Birliği tarafından  hazırlanan  et, pilav, ayran ve tatlıdan oluşan  yemeği öğretmenler, Okul Aile Birliği üyeleri ve bazı velilerin dağıttı. Etkinlikte öğretmen, öğrenci, veli dayanışması ve kaynaşmasının en güzel örneği sergilendi.

Okul Müdürü Abdullah Danacı, öğretmenler, Okul Aile Birliği yönetimi, veli ve öğrencilerin katıldığı kutlamalarda, Nevruz Bayramı‘nın anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Yarışmalarda  ilk üçe giren öğrenci ve takımlara  mevsimin ilk  kiloluk meyveleri çilek, kivi, armut, portakal gibi  hediyeler verildi.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın