MUSTAFA EMİNOĞLU ANADOLU LİSESİ DÜNYANIN EN BÜYÜK KİMYA ŞİRKETİNİ GEZDİ

Kayseri  Melikgazi Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Murat Gencer, okuldan bir grup öğrenci  ile, pilot okul olarak yer aldıkları  AB 7. Çerçeve inGenious Projesi kapsamında Dünyanın en büyük kimya şirketi Dow Chemical Company – Türkiye ofisini ziyaret ettiklerini açıkladı.  Gençer şu bilgileri verdi.

Teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiği ve geliştiği günümüz dünyasında fen bilimleri alanında yapılan yenilikleri takip etmek ve bu yenilikleri genç beyinlere aktarmak giderek zorlaşmaktadır. Bu boşluğu ortadan kaldırmak, gençlermustafa eminoğlu (1) [640x480] mustafa eminoğlu (2) [640x480] mustafa eminoğlu (3) [640x480] mustafa eminoğlu (4) [640x480] mustafa eminoğlu (5) [640x480]e matematik ve fen derslerini sevdirmek ve onlara kariyer planlamalarını yaparken gelecekte iş bulma imkânlarının daha fazla olacağı mühendislik alanlarına yönlendirmek amacıyla inGenious Projesi geliştirilmiştir. Proje Avrupa’dan 30 ülkenin Milli Eğitim Bakanlıklarının üye olduğu European School Net tarafından yürütülmektedir.

inGenious Projesi pilot uygulamalar ile geleceğin fen ve matematik eğitimini şekillendirmeyi ve iş dünyası ile okulları bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda 4 Mart 2014, Salı günü proje grubumuzda yer alan 19 öğrencimiz ile günü birlik İstanbul’a giderek, 55 Milyar Dolarlık sermayesi ile dünyanın en büyük kimya firması olan Dow Chemical Company’nin Türkiye ofisini ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında öğrencilerimiz Dow firması, günümüzde kimyanın kullanıldığı farklı alanlar, firmanın gelecekte karşılaşılacak susuzluk, kuraklık ve enerji gibi sorunlara yönelik olarak sunduğu çözüm yolları ile Dow gibi büyük firmalarda çalışmak için gerekli olan nitelikler hakkında bilgiler aldı. Okul ortamının dışında, kimyanın iş hayatında nerelerde, nasıl kullanıldığını, bizzat iş hayatının içinde öğrenen gençler bu eğitim günü sonrası sertifikalarını almanın mutluluğunu yaşadılar.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın