MÜSİAD İFTARI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD Kayseri Şubesinin Geleneksel İftar Programı, Flamingo Tesisinde yapıldı.

Vali Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İncesu Belediye Başkanı Zekeriya Karayol, Ticaret Odası Başkanı iftar [640x480]Mahmut Hiçyılmaz, OSB Başkanı Ahmet Hasyüncü, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz, KAYSO Meclis Başkanı Nureddin Okandan, Genel Merkez Başkan Yardımcısı Adnan Bostan ve Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Al, şehir protokolü ve MÜSİAD üyeleri aileleriyle birlikte katıldı.

İftar programında konuşan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar şunları ifade etti:  Bu mübarek ayın şehrimize, ülkemize ve İslam Alemine hayırlar getirmesini diliyoruz. Özellikle, ateş altında olan, zulümlerin, katliamların kol gezdiği İslam topraklarının, bir an önce kurtuluşa, huzura ve refaha ermesini temenni ediyoruz.

Bugün İslam Dünyasının, yegane umudu Türkiye olmuştur. Müslüman halklar, mazlum milletler, Türkiye’den kendilerine uzatılacak bir yardım elini beklemekte, Türkiye’nin bayraktarlığında bu kargaşa ve kaostan kurtulacaklarını ümit etmektedirler. Türkiye’nin kendine yakıştırılan bu rolü üstlenmesi için de ekonomik ve siyasi istikrarın şart olduğunu unutmamamız gerekmektedir.

Bizlerin daha çok üretmesi, daha çok istihdam sağlaması ve ülkemizin büyümesine, yeni pazarlara açılmasına katkı sağlaması gerekmektedir. Ranta, faize, kolay para kazanma metotlarına yönelmek yerine, geleceğimizi teminat altına alacak yatırımlara yönelmemiz gerekiyor. Yatırımda, üretimde hayır vardır, bereket vardır.

MÜSİAD ailesi olarak, modern, fakat acımasız dünyanın dar kalıplarıyla hareket etmeyen, sadece rekabet ederek değil, paylaşarak büyümeyi, sürtüşerek değil, anlaşarak hareket etmeyi, kendisine bir hayat tarzı olarak benimsemiş işadamlarıyız. Birlikten güç doğar demeyi, ilke edinmiş, gönül dostlarıyız.

Başkan Çolakbayrakdar; “sanayici ve işadamları olarak, yeni Türkiye yolunda pozisyon alarak, bu hedef doğrultusunda hem ülkemiz hem de İslam dünyası adına elimizden geleni ortaya koymamız gerekiyor” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …