MOBİLYA SANAYİCİLERİ DERNEĞİ YÖNETİMİ MELİKGAZİ DE…

DSC_0214 [640x480]Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Melikgazi Belediyesinin esnaf dostu bir belediye olarak çok önemli hizmetler yaptığını ve yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten Dernek Başkanı Mehmet Alak, Melikgazi son yıllarda adete cazibe merkezi haline geldi. Belediyelerimizin dayanışma içerisinde bütün kamu, kurum kuruluşları ile uyum içerisinde çalışması şehrimize bereket olarak yansımıştır. Şehrimizin lokomotif sanayisi konumunda bulunan Mobilya sektörünün de daha da gelişmesi yönünde dernek olarak çalışmalar yapıyoruz.Belediyelerimiz ile sektörümüzün gerek ülkemizde gerekse şehrimizde her yönü ile gelişme ve büyümesi daha çok istihdam sağlaması yönünde iş birliğine her zaman hazırız dedi.

Mobilya sektörünün Kayseri ekonomisi ve sanayisinin en önemli sektörlerinden birisi olduğunu belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Sanayicilerimiz bizim yüz akımızdır. Kayseri her alanda artık marka şehir konumundadır. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Mimarsinan Organize Sanayi,Serbest Bölge, Üniversiteler, Çarşı alışveriş Merkezleri,Bağ ve Sayfiye alanlarının çoğunluğu Melikgazi bölgesindedir.520 bin nüfusu ile Kayseri’nin en büyük ilçesi olan Melikgazi, esnaflarımıza özellikle siteleşme yönünde yaptıkları çalışmalara çok büyük destekler vermektedir.Sanayi Ayrıca kalifiye iş gücüne katkı sağlamak üzere meslek edindirme kursları aracılığı ile yılda yaklaşık 3.000 kişiye eğitim vermektedir.Amacımız çalıştığı sektörde daha eğitimli daha donanımlı daha kalifiye elaman yetiştirmektir.dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …