MİNİK TEMA GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNİ GEZDİ

Kayseri’nin Talas ilçesi  Kuruköprü mahalle  İlkokulu Minik TEMA sınıfı Kayplast firması geri dönüşüm tesislerine çalışmaları hakkında bilgi edinmek için teknik gezi yaptı. TEMA Vakfı Talas İlçe sorumlusu İhsan Alsoy,Ahmet Eyici ve Serap Şahin’ in organize ettiği geziye çok sayıda Minik ve Genç TEMA öğrencileri katıldı.

İhsan Alsoy yaptığı konuşmada,”Geri dönüşümü doğal kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlayacak, gelecek kuşaklara potansiyel kaynakların mümkün olabilen en fazla miktarını bırakabilecek en önemli atık yönetim şekli olarak biliyoruz… Cennet vatanımızın kaynaklarının sınırsız olmadığı, dikkatlice kullanılmadığı takdirde bir gün bu kaynakların tükeneceği hepimizin bildiği bir gerçektir. Kaynak israfını önlemekle birlikte, yaşam standartlarını yükseltme çabaları ve enerji ihtiyacının her dönem artarak devam ettiği gerçeği dünya ülkelerini atıkların geri kazanılması ve tekrar kullanılması için çeşitli yöntemler geliştirmeye zorlamıştır. Bu etkinliğe katkılarından dolayı Milli Eğitim Müdürlüğü’müze ve Kayplast yöneticilerine teşekkür ederim” dedi.

Ahmet Eyici ve Serap Şahin de yaptıkları konuşmada, “Geri dönüşümle birlikte doğal kaynaklarımızı korumak, enerji tasarrufu yapmak, atık miktarını azaltmak, ekonomiye katkı sağlamak ve en önemlisi de çevremizin korunmasına katkıda bulunmak şeklinde özetleyebileceğimiz geri dönüşümün faydalarını Minik TEMA yavrularımıza yerinde göstermek için bu geziyi düzenledik. Küçük yaşlarda çevre bilincinin kazanılmasıyla ülkemizin geleceğini emin ellere teslim etmeyi planlıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle her alanda sosyal sorumluluğumuz çerçevesinde benzeri etkinlikleri yapmaya çalışacağız destek olan, emek verenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın