MHP’li Özdemir: 31 Mart’ta Türk Milleti yeni siyasi senaryoları hayata geçirmeye çalışanlara mani olacaktır.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir; Kayseri Germir Mahallesinde Cumhur İttifakı Melikgazi Belediye Başkan adayı Mustafa Palancıoğlu, MHP İl Başkanı Serkan Tok, MHP MYK üyeleri, MHP Melikgazi İlçe Başkanı Ertuğrul Yücebaş, Adalet ve Kalkınma Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke ve vatandaşlarla buluşmasında 31 Mart’ın yerel yönetimleri ilgilendiren bir seçim olduğunu belirttiği konuşmasına, “Ancak hem muhteviyat hem Türkiye’nin içerisinde bulunduğu şartlar hem bölgemizde yaşanan son derece problemli gelişmeler hem de küresel sistemin genelinde varolan sorunlar nedeniyle bu yerel seçimler hakikaten hepimiz açısından son derece önemlidir.” açıklamasını yapmış ve özellikle son üç yılda yaşananların hiçbir ülke tarafından yaşanmadığını ifade etmiştir.

Özdemir, son yıllarda yaşananların 15 Temmuz 1071 yılında Anadolu topraklarında ilk ezanı okuyup fethi mübinin baki kılındığı dönemden bu yana Türk Milleti ile ve İslamla hesaplaşmanın arzusunu güdenlerin bir rövanşist hareketi olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: “Ama Allah’a hamdolsun nasıl ki 1071’de Malazgirt’te ezanlar ve selalarla bu toprakları vatan kılan ecdadımızın yaptığı gibi işte aynı milletin asil evlatları 15 Temmuz’da bu selalarla ellerine yine bayraklarını alarak işgale kesinlikle geçit vermediler. Türk Milleti 15 Temmuz’da bir demokrasi mücadelesi ve destanı yazdı o gün. Hep birlikte, ayrımcılık yapmadık, ayrımcılığa yer vermedik omuz-omuza Türkiye’mize sahip çıktık. Ve Türk milleti bir mesaj verdi, Türk milleti cihana özellikle Türk milletine diz çöktürmek isteyenlere verdiği mesajında hak uğruna ayakta daima elif gibi dimdik duracağını göstermiş oldu.”

Türk milletinin siyasete de bir mesajı olduğunu, tehdit ve tehlikelerin bertaraf edilmesi ve büyük Atatürk’ün söylediği gibi titreyip kendimize gelme zamanı geldiğini ifade eden Milletvekili Özdemir devamla, “İşte 7 Ağustos’ta Yenikapı’da iki yiğit, milletin iki asil evladı, iki büyük liderimiz Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bey ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey milletten gelen bu çağrıya kulak vererek omuz omuza yol yürüneceğini ve Türk milletine Türk milletinden başka kimsenin istikamet tayin edemeyeceğini, çizemeyeceğini göstermiş oldular. Bu şartlar altında cumhur ittifakı aziz milletimizin isteği ve talebi altında kurulmuş oldu.“ açıklamasında bulunmuştur.

Milletvekili Özdemir, yerel yönetimlerle ilgili de bakıldığında özellikle Kayseri’de de zillet İttifakının hiçbir projesinin olmadığının görüldüğünü ifade ederek, “Yerel siyasette bekadan neyi kast ediyoruz onun doğru bir şekilde görünmesi lazım. Türkiye uzun süreden bu yana terör tehdidi ile karşı karşıya, yaklaşık 40 yılı buldu ve hala boş durmuyorlar. Bu partinin eş başkanlarından birisi şöyle bir ifadede bulunduğunu üzülerek telaffuz etmek istiyorum: “Kürdistanda biz kazanacağız, batıda da Adalet ve Kalkınma Partisi ile beraber MHP’ye kaybettireceğiz.” HAYALİ KÜRDİSTAN OLANLARIN MEKANININ NERESİ OLDUĞU AÇIK VE NET BİR ŞEKİLDE BELLİDİR. Türkiye’de böyle bir yer yoktur, bu manada maksat ve emelleri olanlara da Türk milletinin pabuç bırakması söz konusu dahi olamayacaktır. İşte zillet ittifakının omuz omuza yol yürüdüğü bu kişilerin kimler olduğunun iyi bilmesi lazım.“ ifadesinde bulunmuştur.

Özdemir, zillet ittifakı ortaklarının ağızlarından çıkanları kulaklarının duymadığını ifade ederek, şöyle devam etti: “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, pkk’nın Suriye’deki uzantısı ypg’yi kastederek, alaycı bir tavırla “ypg mi Türk askerine saldıracak?” diyebiliyor, bunca şehidi Suriye’de verirken, kınalı kuzularımıza kurşun sıkan kimlerdi? Böyle bir ifade olabilir mi? Bu ifade kabul edebilir mi? İşte bir tarafta cumhur ittifakı diğer tarafta da bunlar yani zillet ittifakı var. Neden zillet ittifak denildiğini de bu sözlerle anlamak mümkün. Tabi zilletin bir başka ortağı da ip. Bunun genel başkanı olan hanımefendinin sözlerine de bakmak lazım, “halkımız Kürt sorununu bizlerin çözeceğine inanıyor” diyebiliyor. Biz bu ağzı tanıyoruz, bu az kimin ağzı? Bu ağız pkk’nın ağzı. Bu ağız hdp’nin ağzı. Bu ağız fetöcü hainlerin ağzıdır.”

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 31 Mart’ın son demokrasi akınının gelip çattığı tarih olduğunu ifade ederek, “Bu tarihte aziz milletimizin, çok değerli hemşerilerimizin, abilerimizin, ablalarımızın cumhur ittifakından yana saf tutacağımdan hiçbir endişemiz yok yoktur. Kaynağımızı ve Gücümüzü sizden alıyoruz. Allah’a sığındık size güveniyoruz. İnşallah 24 Haziran’da cumhur ittifakı %52’lik bir oy oranı ile cumhuriyetin üçüncü evresine geçişle beraber 21. yüzyılın süper güçlerinden birisi olmaya niyetlenen ve bu hedefe ulaşacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nden yana saf tuttunuz, bizi bu hedefe ulaştırdınız. 31 Mart’ta da yeni siyasi senaryoları hayata geçirmeye karşı mani olacağınızı ve yol vermeyeceğinizi de biliyoruz.” açıklamasında bulunmuş ve “Bu kapsamda da Cumhur İttifakımızın Büyükşehir Belediye Başkanı adayımız olan Sayın Memduh Büyükkılıç beyefendiye sizlerden oy istiyoruz, yine Melikgazi’de Cumhur İttifakının Belediye Başkanı adayımız olan Sayın Mustafa Palancıoğlu beye oy ve destek istiyoruz. Ayrıca aynı şekilde belediye meclis üye listesinde de Cumhur İttifakımızın omuz-omuza vermiş vatan sevdalılarına da oy vereceğinize inanıyoruz inşallah.“ ifadesinde bulunarak konuşmasını tamamlamıştır.

Göz Atabilirsiniz.

Başkan Çopuroğlu: Hacılar’da şehrimizin en önemli ilçelerinden birisidir

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan’ı ziyaret etti. Başkan …