Meslek liseliler elektrikli araba yaptı

Kayseri Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Erasmus + KA2 Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında Elektrikli  araba yaptılar. Proje kapsamında Estonya, Litvanya ve Letonya’dan gelen Meslek Lisesi öğretmenlerine  Elektrikli araba tanıtılarak test sürüşleri yapıldı. Tamamı AB fonundan karşılanan araba yaklaşık 3 ay gibi sürede bitirilip okulda kullanılacak.

Okul Müdürü Selçuk Erdem, önceki dönemlerde okul olarak 2 adet elektrikli araba yaptıklarını ve bunu çeşitli fuar ve sergilerde tanıttıklarını belirtti. Erdem , son yapılan elektrikli araba eğitim standı olarak okulda öğrencilerin yakından tanıması amacıyla yapıldığını ve sonraki dönemlerde bu çalışmaların devam edeceğini söyledi. Estonya grup lideri Eesi Rosenberg yapılan Elektrikli araba standının öğrencilerin öğrenmesi açısından çok beğendiklerini ve önümüzdeki yıl Estonya’dan 4 öğrenci ve 2 öğretmeni AB Projesi kapsamında Kayseri’ye göndereceklerini ve okullar arası işbirliğinin devam edeceğini söyledi.

Yapılan Elektrikli araba benzin, yağ , antifriz ihtiyacı olmadan 4 saatlik şarj ile 1 saat boyunca çalışabilmekte olup çevre dostu olarak kullanılabilmektedir.

Hakkında Davut GÜLEÇ

Göz Atabilirsiniz.

KAYÜ Mezunu İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavında Türkiye 5.’si Oldu

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği programından bu yıl mezun …