Memurlar Yapılan Maaş Zammını Komik Buldu

Bağımsız Kamu Görevlileri Konfederasyonu İl Temsilcisi Erdoğan Aslan yaptığı basın açıklamasında, memur maaşına yapılan zammın komik olduğunu belirtti.

Posta İşleme ve Dağıtım Müdürlüğü binası önünde gerçekleştirilen basın toplantısında memurlar, memur maaşına yapılan zamma tepki gösterdi. Sendikaların taleplerini ve eylemlerini ortaklaştıramadan masaya oturduklarını ifade eden Aslan, “2 milyon 5 yüz memuru, 2 milyon emekli, dul ve yetimi hayal kırıklığına sev eden maaş sorumlusu, taleplerini ve eylemlerini ortaklaştıramadan masaya oturan sendikalardır” dedi.

Sendikaların 15 milyon vatandaşı hüsrana uğrattığını söyleyen Aslan, “Masaya oturan sendikaların dağınık, savruk ve kendi içerisinde kavgalı olduğunu bilen hükümet, ‘hısım’ olarak addettiği konfederasyon marifetiyle memuru ve emekliyi bir kez daha perişan etmiştir. ‘Kıran kırana pazarlık yapacağız’ gibi inandırıcılığı olmayan beyanlarla başarısızlığının üzerine şal örtmeye çalışan ‘hısım’ sendika kadar, toplu sözleşme masasında hiçbir yetkisi olmayan diğer iki konfederasyon da bu perişanlığın mimaridir” şeklinde konuştu.

“2 milyon 5 yüz memur sosyal bir cinayete kurban edilmiştir” diyen Aslan, “Yılbaşından bu yana, doğalgaza yüzde 30, elektriğe yüzde 10, akaryakıta yüzde 10, ulaşıma yüzde 15 zam yapan hükümetin, memura ve emekliye 2012 yılı için yüzde 4 + 4, 2013 yılı için yüzde 3 + 3 oranında maaş artışı reva görmesi sosyal bir cinayettir. Hiç kuşku yok ki bu sosyal cinayetin asli faili hükümet ve masaya oturan sendikalardır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın