MELİKŞAH’TAN GÖNÜLLERİ FETHEDEN PROJE

Melikşah Üniversitesi, öğrenci kulüplerinden Kariyer Kulübü’nün sosyal sorumluluk projeleri doğrultusunda, tüm Türkiye’de ihtiyaçları belirlenecek olan ilkokul ve liselere, teknoloji, kütüphane ve kırtasiye malzemesi yardımında bulunacak.

Projenin ilk etabında Kayseri Sarız ilçesi Yeşilkent İlk ve Orta Okulu, Sarız İlk Okulu ve Sarız Çok Programlı Lisesi’nin önceden belirlenen eksikleri doğrultusunda okulların ihtiyaçları Melikşah Üniversitesi öğrencileri tarafından okullara götürülerek öğrencilere hediye edildi. Proje kapsamında okulların, mini bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, mobilya ve kırtasiye malzemeleri gibi eksiklerini gideren Melikşah’lı öğrenciler, ayrıca yanlarında getirdikleri fidanları da, Ziyaret ettikleri okulların, öğrencileri ve öğretmenleriyle okulların bahçesine dikti. Daha sonra öğrencilerle bir araya gelen üniversiteliler öğrencilerle  kısa bir süre söyleşi gerçekleştirdi.

Melikşah Üniversitesi öğrencilerine, kendim ve öğrencilerim adına teşekkür ederim diyen Sarız İlk ve Orta Okulu müdürü; “Umut ediyorum öğrencilerin ufkunun genişlemesi açısından faydalı bir çalışma olur, bugün yaptığımız bu proje, diğer projeler için inşallah başlangıç olur.” şeklinde konuştu.

Proje hakkında konuşan Melikşah Üniversitesi öğrencisi ve Kulüp Başkanı Kaan Çalışkan “Sadece üniversite gençliğinin değil, lise ve ilköğretim çağlarındaki öğrencilerin de gelişimi ve eğitimine önem veren ve sahip çıkan bir misyona sahibiz ve bu misyon çerçevesinde köy ve ilçe okullarında diktiğimiz fidanlar sayesinde ilköğretim ve lise çağındaki öğrencilere çevre bilincini de aşılamak istiyoruz.” dedi.

 

Bir cevap yazın