Melikgazi Hastanesi Yöneticileri Basın Mensupları ile Biraraya Geldi

melikgazi hastanesi [640x480]Melikgazi Hastanesi yöneticileri, basın mensupları ile tanışma toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Melikgazi Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kadir Dicle, hastaneyi vakıf anlayışı ile yürüttüklerini belirterek, “Bizim hastanemizde sosyal güvencesi ve parası olmayan hastalar bedava hizmet alabilmektedir” dedi.

Melikgazi Hastanesinde düzenlenen programa, Melikgazi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Akçay, Melikgazi Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kadir Dicle, Melikgazi Hastanesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve Basın Mensupları katıldı. Toplantıda açılış konuşması yapan, Melikgazi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kasım Akçay, “Şirket olarak 2012 yılının Haziran ayında Melikgazi Hastanesini devraldık. Yaklaşık 1,5 yıldır görevimizi en iyi şekilde yaptığımızı düşünüyoruz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Melikgazi Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Kadir Dicle ise, “2012 yılının Haziran ayından beri bu hastaneyi yönetmekteyiz. Öncelikle Melikgazi Hastanesi 1997 yılında kurulmuş Kayseri’nin ilk özel hastanelerinden birisidir. En eski hastanelerden biri olması nedeniyle parlak ve zayıf noktaları yaşamıştır. Bizde hastaneyi zayıf bir döneminde devraldık. Biz genç bir ekip olarak hastanemizi sürekli geliştirmekteyiz. 23 uzman kadrosu ve 49 yataklı bir özel hastanedir” diye konuştu.

‘Hastaneyi devraldığımızda ortalama 200-250 hastamız vardı’ diyen Dicle, “Biz hastanede birde vizyon yaptık. Öncelikle ekibi gençleştirdik ve hastanenin kalitesini arttırdık. Hastanemizin yarıdan fazla cihazını değiştirdik. Hastanemizde şehrin en dinamik ve en gözde doktorlarını çalıştırmaktayız. Buna paralel olarak da hasta sayımız yüzde 50 oranında artmaktadır. Bununla birlikte hastanemize 15 yataklı yeni doğan yoğun bakımı yapacağız. Onun çalışmasını sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Melikgazi Hastanesini vakıf anlayışıyla yürüttüklerini belirten Dicle, “Bizim hastanemizde sosyal güvencesi ve parası olmayan hastalar bedava hizmet alabilmektedir. Aynı zamanda hastanemizin gelirleriyle Hisarcık’ta bulunan Melikgazi Vakfının 150 yataklı bir misafirhanesi bulunmaktadır. Yine burada şehrimize gelen hasta yakınları ücretsiz olarak kalabilmektedir” dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın