MELİKGAZİ BELEDİYE MECLİSİ

melikgazi meclis (1) [640x480] melikgazi meclis (2) [640x480] melikgazi meclis (3) [640x480] melikgazi meclis (4) [640x480]Melikgazi Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 2014 yılı Temmuz ayı Meclis Toplantısını gerçekleştirdi.

Meclis gündeminde yer alan 20 madde tek tek oylanarak karara bağladı. Bu maddelerden 18’i imar ve 7’i idari konular olup, 20 maddesi karara bağlanırken 5 madde ilgili komisyonlara havale edildi.

Yeniköy ve Altınoluk mahallerine trafo alanı tahsis edildiği, Kadastro çalışmalarına bilirkişi onayının verildiğini ve GSM işyeri açma ve çalışma ruhsatı alma şartlarının belirlendiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediye Meclisi olarak alınan kararlar ilçemize yatırım ve hizmet olarak yansımaktadır. Dolayısı ile örnek ve referans belediyenin temelinde belediye meclis kararların büyük bir payı vardır. Belediye Meclisimizin bu toplantısında 18 imar konusunu karara bağlayarak şehrimizin planlı yapılaşmanın öncülüğünü yapmıştır. Ayrıca Melikgazi Çiftçi Malları Koruma ve Murakabe Heyeti üye seçimini yaparak tarım alanların korunması ve kollanmasına katkı sağlanmıştır. Yine Meclisimizin Hukuk, Çevre, Sağlık ve Eğitim ile Tarihi Kentler Birliği Komisyonlarında boş bulunan üyeler için yeni üye seçimi yapılmıştır.”dedi.

Melikgazi İlçesinin aynı zamanda bağ ve sayfiye alanları ile tarım yapılan arazilerde ekili alanların korunması ve kollanması için Belediyenin öncülük ettiğini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, belediye çalışmalarına yön ve karar veren başarının ve hizmetlerin altında imzası bulunan tüm meclis üyelerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …