Mahalle sakinlerinin Suriyelilere tepkisine Polis müdahale etti, gösteri devam ediyor

Kayseri’nin Eskişehir Bağları semtinde mahalle sakinleri, iddiaya göre Suriyelilerin gençleri bıçakladığı ve dayak attıkları iddiasıyla eylem yaptı. Ellerinde sopalarla Suriyelilerin bulunduğu mahalleye gitmek isteyen vatandaşları polis engelledi. Daha sonra olay yerine gelen çevik kuvvet ekipleri gaz bombası atarak grubu dağıtmak istedi. Rastgele atılan gaz bombalarının birisi parkta oturanların bulunduğu bölüme gitti. Biri de fırında çalışan ve ekmek dağıtımı yapan işçinin göğsüne çarptı. Göğsü moraran gencin durumunu polise anlatmaya çalışan işyeri sahibi, gaz bombası atan polisin yakalanmasını istedi. Bu sırada vatandaşların tepkisi büyüyünce çevik kuvvet olay yerinden ayrıldı.  Birkaç gündür mahalle halkının devam eden tepkileri şu saatlerdede yoğun şekilde devam ederken poliste  zaman zaman  gaz bombası ve tazyikli su ile müdahele ederek dağıtıyor.

Eskişehir Bağları semti Danişmentgazi Mahallesi’nde oturan vatandaşlar, mahallede oturan Suriyelilerin dün gece gençlere yönelik saldırıda bulunduğu ve gençleri bıçakladıkları iddiasıyla toplandı. Suriyelilere tepki göstermek isteyen kalabalık grup, ellerindeki sopalarla yürümeye başladı. Suriyelilerin oturduğu mahallelere giden grubu sivil ekipler ikna etti. Daha sonra mahalle aralarına dağılan grup, çarşı merkezindeki işyerlerinin bulunduğu bölgeye geldi. Burada tepkilerini göstermeye devam eden kalabalığa çevik kuvvet ekibi üç el gaz bombası atarak müdahale etti. İlk gaz bombası park alanına düştü. Burada oturan insanlar gaz bombasından etkilendi. İkinci gaz bombası ise işyerinin önüne düştü. Diğer bir gaz bombası da fırında çalışan bir gencin göğsüne isabet etti. Daha sonra grup dağıldı. Gaz bombasından etkilenen polis ve vatandaşlar Çeşme başına akın ederek suyla rahatlamaya çalıştı. Grup yeniden toplandı ve tepkisini göstermeye başladı. Emniyet amirinin 3 gencin gözaltına alınması talimatı vermesi üzerine mahalle sakinleri yeniden tepki gösterdi. Bu sırada gaz bombasının isabet ettiği gencin durumu polislere gösterildi. İşyeri sahibi çalışanının göğsüne isabet eden gaz bombası ile ilgili polisin tespit edilmesini istedi. Bu sırada çevik kuvvet vatandaşların tepkisi üzerine olay yerinden ayrıldı. Polisler vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Gaz bombasının isabet ettiği fırında çalışan genç Dursun S. ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.
Bölgede yaşanan gelişmelerden sonra bir vatandaş olay yerine gelerek Emniyet Müdürü’nün haber gönderdiğini ve mahallede oturan Suriyelilerin taşınmasının sağlanacağı yönünde bilgi sahibi olduğunu ifade etti. Bu bilgiyi mahalle sakinleri ise paylaştı.

Birkaç gündür mahalle halkının devam eden tepkileri şu saatlerdede yoğun şekilde devam ederken poliste  zaman zaman  gaz bombası ve tazyikli su ile müdahele ederek dağıtıyor.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Bitcoin Madenciliği Üretim Operasyonu: 6 Gözaltı

Kayseri Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği Ekipleri Bitcoin Madenciliği üretenler karşı …

Bir cevap yazın