KUDER ÜMMET İFTARLARI DEVAM EDİYOR

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER), 70 farklı ülkeden Kayseri’ye gelen ilim muhaciri öğrencileri Ramazan iftarları vesilesiyle aynı sofrada buluşturuyor. “Ademin Çocukları Aynı Sofrada” sloganıyla hareket eden KUDER, Ramazan ayı boyunca her gün 150 öğrenciye  iftar yemeği ikram ediyor. Bazı günler ise iftar yemeğini  hayırsever Kayserililer ikram ediyor.

KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, “Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği olarak yıl içerisinde eğitimden rehberliğe, barınma ve sağlıktan gıda yardımlarına kadar birçok alanda misafir öğrencilerimize  hizmet etmeye çalıştık. Ramazan ayı vesilesiyle gerçekleştirdiğimiz “Ümmet İftarları”  vesilesiyle  de 70 farklı ülkeden kardeşimizi bir araya getirdik.  Bu iftarlar vesilesiyle  Kayseri halkıyla öğrencilerimizi buluşturduk.” Dedi.

Bulut; KUDER’in düzenlemiş olduğu bu iftarların misafir öğrencilerin  hem birbirleriyle hem de Kayseri halkıyla tanışıp  kaynaşmalarına vesile olduğunu, aynı inanca sahip 70 farklı ülkenin insanını kardeşlik bilinciyle bir araya getirdiğini, bu iftarların düzenlenmesinde maddi ve manevi katkı sunan tüm hayırseverlere ve gönüllülere teşekkür ettiğini ifade etti.iftar1 [640x480] iftar3 [640x480]