KSMMMO ‘Mesleki Sorunlar, Türkiye Finansal Raporlama Sistemleri ve Uluslar arası Finansal Raporlama Sistemleri’

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ‘Mesleki Sorunlar, Türkiye Finansal Raporlama Sistemleri ve Uluslar arası Finansal Raporlama Sistemleri’ konulu seminer düzenledi.

Kadir Has Kongre Merkezinde düzenlenen seminere Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Genel Sekreteri Yücel Akdemir, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Kayseri Şubesi Başkanı Suat Özsoy ve çok sayıda muhasebeci katıldı. Seminere konuşmacı olarak katılan

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Genel Sekreteri Yücel Akdemir, “Türk Ticaret Kanunuyla ilgili her ne kadar 3 – 5 madde değişecek denilse de bizim aldığımız bilgi 50 – 60 maddede değişiklik olacak. Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerle ilgili birtakım uygulamaların ertelenmesi tartışılıyor. Diğer taraftan sayın Hayati Yazıcı’nın 1 Temmuzda başlayacağız iddiası var. Açıkçası Bakanlardan farklı farklı görüşler geliyor. Nasıl olacağını ileriki günlerde göreceğiz. Bu ayın sonuna kadar Türk Ticaret Kanunuyla ilgili maddeleri Parlamento tatile girmeden gündeme gelir diye düşünüyoruz. Bizlerde bu konularla ilgili düşüncelerimizi sizler adına belirttik. Bunların ne olacağını açıkçası göreceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın