Korkmaz’ın Annesi: Hiçbir Annenin Canı, Yüreği Yanmasın

Eskişehir’de 2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı eylemleri sırasında uğradığı saldırıda 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın davası için ailesi Kayseri’ye geldi. Aile fertleri benzer olayda hayatlarını kaybeden gençlerin aileleri ile birlikte iftar yemeğinde bir araya geldi.

Oğlunun ölümüne neden oldukları iddiasıyla polislerin yargılandığı duruşmaya katılmak için bir gün öncesinde Kayseri’ye gelen Ali İsmail Korkmaz’ın ailesi, Ankara Barosu avukatları için CHP Kayseri Kadın Kolları Başkanı Kıvılcım Akdağ bağ evinde iftar yemeği verdi. İftar yemeğine yaklaşık 100 kişi katıldı. Ali İsmail Korkmaz’ın aile fertlerini yanı sıra iftar yemeğine Korkmaz ailesi gibi benzer acıyı yaşayan Berkin Elvan, Ahmet Atakan, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalitaş, Ethem Sarısülük‘ün aileleri de katıldı.

Kim olursa olsun başka annelerin de bu acıyı yaşamaması temennisinde bulunan Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, “Bizler anne olarak adaletin tecelli etmesini istiyoruz. En ağır şekilde suçluların cezalandırılmalarını istiyoruz. Ne olursa olsun, kimin çocuğu olursa olsun artık başka annelerin canı yanmasın. Yüreği yanmasın. Kimse evlat acısıyla yaşam sürmesin” diye konuştu. z

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …