Kocasinan Temizlik Filosunu Genişletti

temizlik seti (3) [640x480] temizlik seti (4) [640x480] temizlik seti (1) [640x480] temizlik seti (2) [640x480]Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan’ı daha temiz yapmak için 14 yeni; yol, kaldırım ve çeşitli bölgeler için fonksiyonel süpürge aracı aldıklarını söyledi.

Araçların tanıtımı için Meydan Parkı’nda düzenlenen törende konuşan Başkan Mustafa Çelik, amaçlarının daha temiz bir Kocasinan olduğunun altını çizerek, “Göreve gelir gelmez zaten temiz olan Kocasinan’ımızı daha temiz hale getirebilmek için neler yapabiliriz diyerek çalışmalara başladık. 155 bin hektarlık çok geniş bir alanımız, 117 mahallemiz var. Temizlik Kocasinan için çok önem arz eden bir konudur. İlk olarak ibadethanelerimizi temizlemek için bir ekip oluşturduk. Bu ekip, bugün itibarıyla 147 camiyi temizledi. İlaçlama ekibimizi ise yeniden gözden geçirerek, yeni ekipmanlar alarak tamamen modernize etmiş olduk. Mahalle olarak yeni bağlanan köylerimiz için de temizleme ekipleri oluşturduk. Hedefimiz, Ramazan ayı sonuna kadar bütün mahallelerimizdeki mezarlıklarımızı tertemiz yapmak ve bayrama hazır hale getirmektir” dedi.

Temizlik hizmetlerinde çalışan personel sayısını da yüzde 10 oranında artırdıkları bilgisini veren Başkan Çelik, yeni alınan araçların özellikleriyle ilgili olarak şu bilgileri verdi; “Aldığımız araçlar son derece teknolojik ve çevreci araçlardır. Belden kırmalı olarak tabir edilen aracımız çok fonksiyonlu olup, çim biçme, dal budama, tuz serpme gibi fonksiyonları bir arada yürütebilmektedir. Boyutları sayesinde en dar alanlara bile rahatlıkla girebilme özelliğine sahiptir. Bu aracın özellikle halkın yoğun olarak kullandığı Sivas Caddesi, Cumhuriyet ve Düvenönü Meydanı’nda çok önemli sonuçlar vereceğini düşünüyoruz. Elektrikli yol süpürme araçları ise akülü olup çevre dostudur. Üçüncü tip aracımız ise çekilir tip yol süpürme aracıdır. Traktörün arkasına bağlanarak kullanılan araç ise özellikle çevre mahallelerimizi düşünerek aldığımız araçlardır, hem süpürme hem vakumlama hem de yıkama özelliğine sahiptir.  Araç filomuzu güçlendirdikten sonra zaten temiz olan Kocasinan’ımızı çok daha temiz hale getireceğiz.”

Kocasinan’ın Kayseri’nin giriş kapısı olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, “Otobüs terminali, havaalanı  ve tren garı gibi noktalar bizim sınırlarımızda yer alıyor. Dolayısıyla şehir dışından gelen misafirlerin Kayseriyle ilk yüzleştiği yer, temiz Kayseri olarak gördükleri ilk nokta Kocasinan’dır. Ulaşım imkanlarını bünyesinde barındıran ve Kayseri’nin giriş kapısı konumundaki Kocasinan’ı daha temiz boyuta taşımak için temizlik hizmetlerine daha fazla önem veriyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …