KIRANARDI KÜLTÜR EVİ

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kıranardı Meydan Camisinde Cuma namazı sonrası semt halkı ile birlikte Kıranardı Kültür evinin açılışını gerçekleştirerek ‘Hayırlı Olsun’ temennisinde bulundu.

Kıranardı Kültür Evi açılışı sonrası semt halkı ile birlikte sohbet eden belediye çalışmaları ile ilgili olarak memnuniyetlerini soran Başkan Memduh Büyükkılıç, Kıranardı’nın tüm yollarının asfaltlandığını, Kıranardı ile Talas arasına yeni bir yol açıldığını, sulama suyu kanalların yenilendiğini, Kıranardı Taşkın Su kanalının beton perde ile kontrol altına alındığını söyledi.

AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Timur Barlas, Belediye Meclis Üyesi Rıdvan İlkaya, daire müdürleri ile mahalle muhtarın da iştirak ettiği Kıranardı Bölgesi inceleme gezisinde Başkan Memduh Büyükkılıç, mahalle de bulunan esnafları ziyaret ederek, Kıranardı Meydan çalışmasının ihale edildiğinin müjdesini verdi.

Kıranardı’nda Meydan düzenlemesi çalışması yapılacağını bu çalışma ile meydanda yer alan işyerlerinin hem bina dış cephe ısı yalıtımı,hem de çevresine uygun olarak boyanacağını belirten Başkan Büyükkılıç ” Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer alan Kıranardı Bölgesinin özellikle yaz aylarında nüfusu artmaktadır. Yerleşik halkı yanında bağ ve sayfiye alanı olması sebebi ile şirin ve yeşillikler içinde bir bölgemizdir. Bugün Meydan içerisinde yer alan ve mülkiyeti belediyemize ait olan 60 m2 alanı kültür evi olarak hizmete açtık. Burası meydan da yorulan, arkadaşları ile sohbet etmek isteyenlerin çay içebilecekleri bir mekân olacaktır. Bütün hizmetler belediyemizce karşılanmıştır. Emeği geçen ve vesile olanları tebrik ediyorum dedi.

Kıranardı Meydan esnafları adına Ali Aydın, Kıranardı Meydan düzenlemesi, dükkan düzenlemeleri ve yolların asfaltlanmasından dolayı işçiliği ve dokuması ile modeli Kıranardı olan el dokuması seccade halıyı Başkan Büyükkılıç’a hediye etti.

Kıranardı halkı ile sohbet eden Başkan Memduh Büyükkılıç, esnafları tek tek gezerek bilgiler aldı. Çocuklara satranç kitabı hediye etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın