KILIÇDAROĞLU: Başbakan, Allah’ın kelamıyla alay eden adamı koltuğunun altında gezdiriyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP eski bakan Egemen Bağış’ı Kayseri halkına şikayet etti. Kılıçdaroğlu, Allah’ın kelamıyla alay eden adama başbakanın bir şey söylemediğini ve koltuğunun altında gezdirdiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda partisi tarafından düzenlenen mitingte halka hitap etti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun miting alanına gelmeden önce çok sayıda vatandaş meydanı doldurdu. Ellerinde Türk bayrağı, parti bayrağı ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğraflarını taşıyan kalabalık grup, Kılıçdaroğlu alana intikal ettiğinde büyük coşku yaşadı.

Halkın “Başbakan Kemal” sloganları atarak karşıladığı Kılıçdaroğlu, “Sizin desteğinizle Kayseri’ye başbakan olarak geleceğim. Kayseri Anadolu kaplanlarının merkezidir. Burada emek vardır burada kul hakkı yemeyen insanlar vardır. Kayseri ve Kayserililere her zaman saygı duydum” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşların “Hırsız Tayyip” sloganları atarak sözlerinin zaman zaman kesildiği mitingte konuşmasını şöyle sürdürdü; “Sıfırla Bilal sıfırla. Biz ülkeye başçalan değil başbakan istiyoruz. Ülkenin içinde bulunduğu şartları bende, sizde biliyorsunuz. Türkiye’nin en temel sorunu siyasetin kirlenmiş olmasıdır. Siyasetçilerin halkı soymaya kalkmasıdır. Bir hükümetin devleti soymaya kalkmasıdır. Kul hakkı yiyenlerin iktidar olmasıdır. Bunları ortadan kaldırmaya hazırmıyız. 30 Mart geliyor. Sandığa gidiyoruz. Barış içinde kol kola, demokrasi içinde oyumuzu kullanıp haramilerin iktidarını yıkacağız.”

Gençlere seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, “Aramızda çok sayıda genç var ve umudumuz sizsiniz. Ülkenin geleceği sizsiniz. Bizim gençler geleceğimizi ve ülkemizi emanet ettiğimiz gençlerdir. Başçalan size yasak getirmek istiyor. Twitter, facebook yasağı getiriyor. Yasak bizim gençlere söker mi? Hayır sökmez. Yasak Türkiye Cumhuriyeti gençlerine söker mi? Elbette sökmez. Biz bu ülkeyi dişimizle, tırnağımızla kurduk. Çanakkale’yi unutmadık. Maraş’ı, Antep’i unutmadık. Afyon’u, 9 Eylül’ü unutmadık. İki kişi gelecek dikta rejimi kuracak. Buna izin verecek miyiz? Elbette izin vermeyeceğiz. Kim oluyor onlar” dedi.

-ONUN ÜNVANININ, HIRSIZLIĞINI KAYSERİ DEĞİL BÜTÜN DÜNYA BİLİYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ı da eleştirerek, şunları söyledi; “Onun unvanını sadece Kayseri değil herkes biliyor. Tokyo’dan sorun. Onlarda söyleyecek. Almanya biliyor. Fransa biliyor. Papayagine gidin. “Hırsız başbakan hangi ülkede” diye sorun. Emin olun söyleyeceklerdir. Kayseri’den örnek vereceğiz. Suat Hayri Ürgüplü Gümrük ve Tekel Bakanı oluyor. Adı yolsuzluğu bulaşıyor. İki dilekçe veriyor. Bir başbakana. Bakanlıktan ayrılmak için. İkincisi meclise veriyor. Ben bu şaibenin altında kalamam diyor. Haram lokma yemedim diyor. Yargılanacağım diyor. Kusurum var mı yok mu bakalım diyor. Dokunulmazlık kalkıyor. Yüce divanda aklanıyor. Adam dediğin böyle olur.”

-BUNUN YÜCE DİVANA GİTME KOLTUKTAN AYRILMA NİYETİ VAR MI?

Başbakanın kaçma düşüncesi olduğunu ifade eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Bunun yüce divana gitme, koltuktan ayrılma gibi niyeti var mı? Ama kaçma niyeti var. Başçalan başta olmak üzere bu ülkede yolsuzluk yapanlara sesleniyorum. Nereyle kaçarsan kaç seni bulup getireceğim ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını soracağım.” Dedi.

-ALLAH’IN KELAMIYLA ALAY EDEN EGEMEN BAĞIŞ’I KOLTUĞUNUN ALTINDA GEZDİRİYOR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri miting konuşmasında Egemen Bağış’a sert tepki göstererek, başbakana ve Bağış ile ilgili şunları söyledi; “Bu insan, Müslümanı birbirine kırdıran adam. Suriye’de öyle. Güzel dinimizi siyasete alet eden de bu adam. Egemen Bağış’ı duydunuz. Allah’ın kelamı ile alay edilir mi? Kayseri’nin vicdanına sesleniyorum. Düzgün insanlarımızın vicdanına sesleniyorum. Eğer bizim kitabımızla biri alay ederse, ona bu ülkede yer olmaması gerekir. Allah’ın kelamı ile “Bakara mı, makaramı” diye alay ediyor. “Her Cuma Googleden ayet indirip sallıyorum” diyor. Erdoğan birşey yaptı mı? Hayır. Koltuğunun altına aldı gezdiriyor. Kayseri’ye sesleniyorum. Bunu CHP’li ilçe başkanı yapsa, o zaman kıyamet kopardı. O zaman bir şey yapacağız sandığa gideceğiz. Ayetlerimizle kitabımızla dalga geçenlere hesabını verecek miyiz? Soracak mıyız? Ben buna inanıyorum. Çünkü bu milletini irfanına güveniyorum. Bu milletin vatan sevgisine, imanına güveniyorum.”

-KAYSERİ YOLSUZLUK

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ile olan mahkemeleri konusunda da bilgiler aktardığı mitingte, şunları söyledi;

“Bütün Türkiye Kayseri ile gurur duyacak. Kayseri 30 Mart’ta yeni bir tarih yazacak. 30 Mart’ta kul hakkı yiyenlerden hesap soracak. Sizin bir belediye başkanınız var. TBMM kürsüsünde Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluğu anlattım. Benimle ilgili dava açtı. Birinci aşamasını kazandı. 21 bin lirayı verdim. Yargıtay’a gitti. Davayı kaybetti. Kılıçdaroğlu haklı dediler. Sonra Kayseri’ye dosya geldi. Mahkemede Kılıçdaroğlu haklı dedi. Şimdi buradan söylüyorum. Sucuk dağıtıyordu. Milletvekilimiz ayakkabı kutusu içinde sucuğu götürdü verdi. Kayserililere sözüm. Kayserililerden özür dilerse, benden özür dilerse, bir yolsuzluk olmuştur derse, 21 bin lirayı söz veriyorum ona bağışlayacağım. Bağışlayacağım para ile sucuk alsın istediği kadar yesin. Kayserili görsün kim namuslu kim namuslu değil.”

-HIRSIZLIK EVLATTAN BABAYA DEĞİL, BABADAN EVLADA GEÇER

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yaşanan son gelişmelerle ilgili de konuşma yaptığı mitingte, şunları söyledi; “Rahmetle babam, siz doğru durun eğri belasını bulur derdi. Şimdi bunlar iktidar oldu. Aile boyu götürüyorlar. Hayatımda hiçbir zaman bir babanın çocuklarına hırsızlık öğrettiğini görmedim. Duymadım. Düşünmedim. 1970’li yıllarda hırsızlık evlattan babaya geçmez. Babadan oğula geçer denilirdi. Arada bir konuşur. Benimle ilgili bir sürü laf söyler. Adam yerine koymam. Ne söylerse söylesin. Allah büyüktür. Allah’ın tuzağı var. Çıkıyor Eskişehir’de bir sürü laf ediyor ve beni eleştiriyor. Ne diyor. Sen benim evlatlarıma helal lokma yedirmediğim halde haramdan bahsedecek kalitede değilsin diyor. Ne söyleyeyim ben. Allah söyletiyor. CHP iktidar olursa devleti yönetemez. Hayatımda duyduğum saçma ifade. Devleti kuran parti devleti niye yönetemezsin. Kayseri’de 1925’de uçak fabrikasını biz kurduk. Kayseri’den kalkan ilk milli uçağımız Ankara’ya indi. Diyanet İşleri Başkanlığını biz kurduk. İmam hatip liselerini biz açtık. Devletin parasını basacak bankası yoktu. Biz kurduk. CHP iktidar olursa yardımları kesecekmiş. Niye keselim. Türkiye’ye sözüm. Devletin verdiği yardımları iki katına çıkartacağız. Diyeceksiniz ki iki katına çıkarmak izin bütçe para var mı? Var. Yürüttükleri 247 katrilyon onların burnundan fitil fitil getireceğim. Millete vereceğim.”

-ANADOLU KAPLANLARININ KAPISINA ELEŞTİRDİĞİ İÇİN VERGİ MÜFETTİŞLERİ GÖNDERİLDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu sanayicisine ve işadamlarına seslenerek, şöyle konuştu; “Kayseri’den Anadolu kaplanlarına sesleniyorum. Sizi suçluyorlar. Korkmayın. Bize oy verin vermeyin. Ama bizi rahatlıkla eleştirin. Siz bizi eleştirdiniz diye sizin kapınıza birileri gibi vergi müfettişleri göndermeyeceğiz. Sizden sadece bir şey istiyorum. O da üretim yapmanız, istihdam oluşturmanız. Bunu yapın benim başımın üstünde yeriniz var.”

-EVİNDE DÖVİZİ OLAN BİLAL OĞLAN KAZANDI

“CHP iktidara geldiyse döviz, faiz yükselir” söylemlerine tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “Niye yükselsin. Zaten yüzde 30 devalüasyon oldu. Döviz nereye geldi. Kim kazandı. Evinde döviz stok eden kazandı. Kim Bilal oğlan. 17 Aralık’ta paralel devlet darbe yapacaktı diyor. Vicdanınıza sesleniyorum. Bir bakanın koluna 700 milyar liralık saati paralel mi taktı. Bakanların çocuklarının yatak odalarına 7 boy boy kasayı paralel mi koydu. O kasaların içine milyonlarca doları paralel devlet mi koydu. Aile boyu haram para ile bir bakanı umreye paralel devlet mi gönderdi. Sabahın 8’inde oğlum şuralarda baskın var. Dikkatli ol. Evdeki paraları sıfırla diyen paralel devlet mi? Ertesi gün 10.58’de oğlum evde ne kadar kaldı diye soruyor. 30 milyon Euro’yu başbakanın oğlunun evine paralel devlet mi koydu. Devletin vicdanı bunu kabul etmedi. Dürüst insanların vicdanı helal süt emmiş insanların vicdanını bunu kabul etmedi. Devletin vicdanı bunu kabul etmedi. 17 Aralık Şeb-i Arus’tur. Mevlana’nın hakka yürüdü gündür. Ama 17 Aralık aynı zamanda devletteki yolsuzlukların ortaya çıktığı gündür. Devletin iktidarının devleti soyduğu gündür.” Diye konuştu.

-KUL HAKKI YİYENLER ARAMIZDA DOLAŞMASIN

Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık yolsuzluk operasyonu ile ilgili bütün kayıtların mahkeme kararı ile alınan ve şuanda parlamentoda olan fezlekelerin içinde olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, “Fezlekeleri meclis kürsüsünde okunmaması, milletin gerçekleri bilmemesini istemelerindendir. Bunu ben sokak sokak cadde gezip anlatacağım. Kul hakkı yiyen aramızda dolaşmasın. Siyaset kirlilikten arınsın. Herkesin huzuru barış olsun istiyoruz. Her anne çocuğunu güler yüzle okula göndersin. Mutluluk olsun. Babalar işsiz kalmasın. Çocuklar ekmeği giderken öldürülmesin. Kimse öldürülmesin. Hiç kimsenin burnunun kanamasını istemeyiz” dedi.

-BEN HÜKÜMETİ ELEŞTİRİYORUM, AKP OY VEREN VATANDAŞLARIMI ELEŞTİRMİYORUM

Kemal Kılıçdaroğlu, miting alanında AKP’ye oy verenlere seslenerek, şunları söyledi; “AKP’ye oy veren insanlarımız düzgün, dürüst insanlardır. Bize oy verin yolsuzluğu, yoksulluğunu önleyeceğiz dediler. Yasakları kaldıracağız dediler. İnsanlarımız oy verdi. Ama 17 Aralık’ta gerçek ortaya çıktı. Ben hükümeti eleştiriyorum. Ama benim sizlere saygım var. Sizleri eleştirmiyorum. Sizler başımızın üstünde yeri vardır. Kimseyi nereye oy verdiği için kınamadık. Benim için vatandaş var. Yandaş yok. O yurttaşlarımdan bir şey istiyorum. Sandığa gideceksiniz. Vicdanınıza sesleniyorum. Elinizi vicdanına koyun ve oyunuzu kullanın. Eğer böyle yaparsanız vatandaşlık

Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasının son bölümünde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Çilsal’ı kürsüye çıkartarak vatandaşları birlikte selamladılar. Kılıçdaroğlu, “Osman Çilsal’ı size, sizi de Allah’a emanet ediyorum. Ona bu görevi vereceğinize inanıyorum” dedi.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın