KAYSERİ’YE “MÜLTECİ VE SIĞINMACILAR KABUL VE GERİ GÖNDERME MERKEZİ”

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, kentte yapımı devam eden “Mülteci ve Sığınmacılar Kabul ve Geri Gönderme Merkezi” inşaatında incelemelerde bulunarak, ilgililerden gelinen noktaya ilişkin bilgiler aldı.

Vali Düzgün, Kayseri – Sivas karayolu 26’ncı kilometre Gömeç Mevkii’nde yapımı devam eden Mülteci ve Sığınmacılar Kabul ve Geri Gönderme Merkezi inşaatına gelişinde Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Eser ve yüklenici firma yöneticileri tarafından karşılandı.

Vali Düzgün’e ilk olarak şantiye binasında inşaatın Kontrol Amiri İnşaat Mühendisi Göral Büyüközer ve Kontrol Şefi İnşaat Mühendisi Oğuzhan tarafından brifing verildi. Daha sonra, beraberindeki heyetle birlikte 11 bin metrekare kapalı alanı bulunan inşaatı gezen Vali Düzgün, merkezin konferans salonu, spor salonu ve çocuk oyun alanı gibi bölümlerini de inceleyerek bilgiler aldı.

Vali Düzgün, yaptığı incelemenin ardından, Mülteci ve Sığınmacılar Kabul ve Geri Gönderme Merkezi inşaatının fiziki gerçekleşmesinin yüzde 90 seviyesine ulaştığını, mevsim şartlarına bağlı olarak en kısa sürede tamamlanıp hizmete açılacağını ifade etti.

Merkezin son derece modern bir şekilde, insani açıdan her türlü ihtiyaca cevap verebilecek donanımda inşa edildiğini belirten Vali Düzgün, “750 yatak kapasiteli merkezde erkekler, kadınlar, aileler ve engelliler için ayrı bölümler yer almaktadır. Çift blok halinde toplamda 5 kattan oluşan merkezde çocuk oyun alanları, konferans salonları ve spor salonları gibi sosyal etkinliklerin yapılabileceği alanlar da bulunmaktadır. Değişik nedenlerle mağdur olmuş, mülteci ya da sığınmacı konumuna düşmüş insanlara, Türk misafirperverliğinin en iyi şekilde gösterilebileceği sıcak bir yuva şeklinde inşa edilen merkez, hava şartlarına bağlı olarak inşaatı tamamlandıktan sonra bu yıl içinde hizmete girecektir.” diye konuştu.mülteci kamp (1) [640x480] mülteci kamp (2) [640x480] mülteci kamp (3) [640x480] mülteci kamp (4) [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın