Kayserili Seçmen: Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Olsun

z“AK Parti’nin kalesi” tabir edilen şehirler arasında yer alan Kayseri‘de, “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün hemşerileri, şehirlerinde görülen tarihi dava, yaklaşan yerel seçimler, “yolsuzluk-rüşvet’ iddiaları ve cumhurbaşkanlığı için ne diyor?” sorusuna yanıt arandı. “Gül mü, Erdoğan mı’ sorusuna “Erdoğan’ın yanında pasif kalıyor ama hemşericilikten Gül’e oy veririz’ diye yanıt verildi.
SEÇİMLERE YÖNELİK NABIZ YOKLAMASI

BBC Türkçe’nin yansıttığı “Elbette Abdullah Gül” başlıklı haberde, 3 Şubat’ta Kayseri‘de Gezi Parkı eylemlerinde öldürülen Ali İsmail Korkmaz‘ın davasının olduğuna dikkat çekilerek, “Kayseri, o gün, acılı bir ailenin gözlerini gördü” ifadeleri kullanıldı.
“Davanın görüleceği eski adliye binası ve çevresi, polis barikatlarıyla insan ve araç trafiğine kapatılmış, adeta şehirden soyutlanmıştı. Gün boyu gökyüzünde aralıksız uçan helikopter ise şehrin en uzağındakilere bile bir olağanüstülük olduğunu anlatıyordu” ifadelerine de yer verilen haberde, tarihi dava başta olmak üzere, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile yaklaşan seçimlere yönelik kamuoyunun nabzı yoklandı.
“BAŞBAKAN’I DESTEKLİYORUM”

Sözkonusu haber şöyle: “Mustafa Güneş, eski adliye binasına açılan sokaklardan birinde kafe işletiyor. Kafesi, Kayseri‘nin ayazında davayı izlemeye gelen gazetecilerin, interneti ve çayı güzel olduğu için sığındığı mekanlardan.
Güneş, kendisini “ülkücü’ olarak niteliyor. “AKP’ye oy verdim, yolsuzluk iddialarından rahatsız olsam da yine vereceğim. Aslında AKP‘ye kendine gel denecek dönemdeyiz ama verecek başka kimse yok. Başbakan’ın cemaate olan tavrını destekliyorum. Bu seçimde de Kayseri‘yi soluksuz alır’ diyor.
“TESADÜFEN ALİ İSMAİL’İN BAŞINA GELMİŞ”

Ali İsmail Korkmaz‘ın öldürülmesini, “Sesini yükselt ama ortalığı da yakıp yıkma. Tesadüfen o çocuğun başına gelmiş. Şimdi burada otururken bizim de başımıza gelebilir’ diye değerlendiriyor.
“Eylem yapanın öldürülmesi mi lazım’ şeklindeki soruma “Savunmak mümkün değil. Genci tanımam. Bana, Allah rahmet eylesin demek düşer’ diye yanıt veriyor.
“OYUM GÜL’E”

Yakın zamanda bir cumhurbaşkanlığı seçimini olsa ve Recep Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül yarışsa oyunu, Gül’e vereceğini söylüyor.
“GENELİ BAĞLAMAZ”
Emekli öğretmen Nazmiye Altındağ, Kayseri‘ye 44 yıl önce yerleştiğini belirtiyor ve “CHP’ye oy verdim, yine vereceğim’ diyor. Eşi Mehmet Altındağ ise “Geçen seçim CHP‘ye verdim ama bu seçim kararsızım. AKP, reformcu, ona verebilirim’ diye yanıt veriyor. “Yolsuzluk ve rüşvet’ iddialarının kendisini rahatsız ettiğini söylüyor ama “İnsanoğlu beşer, şaşar. Geneli bağlamaz’ diye konuşuyor.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın