KAYSERİ’DEKİ ZÜRAFALARIN KISKANDIRAN YAŞANTISI

Zürafalar, medeniyetin beşiği sayılan Avrupa’da kesilerek aslanlara yem edilirken Kayseri’deki hayvanat bahçesinde kıskandıran bir yaşantı sürdürüyorlar. Harikalar Diyarı’nın Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan Zambak ve Zeybek adlı zürafalar, diğer tüm hayvanlarla birlikte adeta el üstünde tutuluyor.

Türkiye’nin en büyük temalı parkı olan Harikalar Diyarı içindeki Hayvanat Bahçesi’nde 2 binden fazla hayvan bulunuyor. Özellikle çocukların büyük ilgi gösterdiği Hayvanat Bahçesi kış mevsiminde dahi her gün binlerce misafir ağırlıyor. Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki bir hayvanat bahçesinde zürafanın kesilerek aslanlara yem edilmesi, Kayseri’deki iki zürafanın yaşantısını gündeme getirdi. Harikalar Diyarı’ndaki Hayvanat Bahçesi’nin iki sakini olan Zambak ve Zeybek neredeyse dünyadaki tüm zürafaları kıskandıracak bir yaşantı sürdürüyorlar. Her iki zürafa da standardı oldukça yüksek barınaklarında yaşıyorlar.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Koordinatörü Ali Üstünel, Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan 2 binden fazla hayvanın adeta el üstünde tutulduğunu belirtti. Zambak ve Zeybek adını verdikleri zürafaların Ankara Hayvanat Bahçesi’nden getirildiğini ifade eden Üstünel,  “Zürafalarımıza da diğer hayvanlar gibi yüksek standartlarda bakıyoruz. 5 bin m²’den fazla olan zürafa barınağı, yaklaşık 350 bin lira maliyetle açık ve kapalı barınaklar şeklinde inşa edildi. İklimlendirme gibi her türlü teknik ve fiziki unsurlarla donatıldı. Zambak ve Zeybek burada oldukça mutlu. Zambak’ın Haziran ayı içinde doğumunu bekliyoruz. Birkaç gün önce Danimarka’da bir hayvanat bahçesinde 2 yaşındaki bir zürafanın kesilerek aslanlara yem edilmesi içimizi acıttı. Medeni denilen Avrupa’nın göbeğinde böyle bir manzara yaşanırken biz Kayseri’de yüksek standartlarda hayvanlara ev sahipliği yapıyoruz” dedi.

 

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın