Kayseri’de Yolsuzluğa Tepki Eylemi

Kayseri’de Emek ve Demokrasi Bileşenleri adı altında bir araya gelen vatandaşlar, 17 Aralık’ta ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarına, tahliyelere, bunun yanı sıra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal’e ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarına tepki gösterdi. Şehir meydanına kadar yürüyen grup, ‘Hırsız Var’ sloganları attı.
Forum Kayseri AVM önünde bir araya gelen kalabalık bir grup, Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. ‘Birleşe birleşe kazanacağız’, ‘Gaz yedik, cop yedik haram yemedik’, ‘Hırsız var’, ‘Her yer yolsuzluk her yer direniş’ şeklinde sloganlar attı. Yaklaşık 2 bin kişilik kalabalığa çevik kuvvet ekipleri eşlik etti.
Cumhuriyet Meydan’ında konuşan Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Kayseri Şube Başkanı Orhan Karakaya, “Eğer temizseniz aklanmanın yeri yargıdır. Demokrasilerde bu böyledir. Vatandaş gidip, o yargıda hesap veriyorsa siz de gidip hesap vereceksiniz. Başbakan olarak ‘Ben oğluma kefilim demekle’ çaldığınızı, çarptığınızı kefillikle örtemezsiniz. Eğer temizseniz bu telaş niye? Yolsuzluk yoksa, binlerce polisi neden yerinden yurdundan ettiniz? TÜBITAK’ta neden insanlar görevlerinden alındı?” şeklinde konuştu. Tepki eylemi, alanda halayların çekilmesi ile son buldu.

 tepki eylemi [640x480]

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın