Kayseri’de yapılan her icraatın başında bizim KAYSO üyelerimiz var

mb (2) [640x480]Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, yaptığı açıklamada Kayseri’de yapılan her icraatın başında Kayseri Sanayi Odası’nın üyelerinin olduğu belirterek, “Kayseri’ye bir çivi çakılıyorsa baktığımız zaman altından sanayiciler çıkıyor” dedi.

Bundan da gurur duyduğunu açıklayan Başkan Boydak, “Kurumlar vergisine baktığımız zaman yüzde 90 sanayici. Gelir vergisine baktığımız zaman tamamına yakını sanayicilerden oluşuyor. İSO ilk 500 ve ikinci 500 sıralamalarına baktığımız zaman hakeza aynı şekilde. Kayseri’ye bir çivi çakılıyorsa baktığımız zaman altından sanayiciler çıkıyor. Ben bundan gurur duyuyorum. Üyelerimize şehrimiz adına, insanlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kayseri çok yönlü gelişmeli

Kayseri’nin çok yönlü gelişmesini arzu ettiklerini ifade eden Boydak, hizmetler sektörü ile birlikte ticaret ve sağlık sektöründe de Kayseri’nin hamleler yapması gerektiğini belirterek, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen projelerin bitmesi ile birlikte Kayseri’nin daha da büyüyüp gelişeceğini söyledi.

Başbakan tarafından müjdesi verilen hızlı teren konusunun arkasında ısrarla durulması gerektiğini belirten Başkan Boydak, yüksek hızlı teren projesinin askıda kalmaması gerektiğini, bu projenin Kayseri’nin daha da gelişip kalkınmasına, lojistik imkânlarının artmasına büyük imkan sağlayacağını söyledi.

Katma değeri yüksek ürünler üretmeliyiz

Ülke olarak katma değeri yüksek ürünler üretmenin gerekliğine vurgu yapan Boydak, “Artık katma değeri yüksek ürünler üreterek hem iç hem de dış pazarda yürüyebilmemiz gerekir. Türkiye’de bazı ürünlerin üretilmesi bizim katma değer anlayışımıza tam oturmuyor. Bunları da yeni gelişmekte olan, yeni yeni uyanan ülkelerde yaptırıp üzerine daha fazla katma değeri bizim koymamız lazım. Eskiden olduğu gibi Kayseri’de minimum asgari ücretlerde eleman çalıştırma konusunda çok şanslı değiliz. Buda gelişmiş bir kent olmanın göstergesi. Onun içinde arkadaşlarımızdan azami istifadeyi sağlamak lazım ki, şirketlerimiz sürdürülebilir olsun” diye konuştu.

Şirketlerimizin yaşam süreleri kısa

Türkiye’deki şirketlerin yaşam sürelerinin kısa olmasına değinen Başkan Boydak şunları söyledi; “Şirketlerinde tıpkı insanlar gibi doğup büyüyorlar ancak belirli bir yaş sınırları yoktur. Eğer siz şirketinizi iyi yönetiyor, iyi işler yapıyor ve sürdürülebilir politikalar izleyebiliyorsanız o şirket yüzyıllarca yaşayabiliyor. Bunun dünyada epeyce örnekleri var. Ama bizim Türkiye’de maalesef şirketlerimizin yaşam süreleri çok uzun değil. Onu da uzatmanın yolu, güzel bir yönetim anlayışı içerisinde, katma değeri yüksek ürünler üreterek sürdürülebilir bir politika izlemesi ve şirketlerin kar ediyor olabilmesinden geçmektedir. Kayserimiz ve Türkiye’mizden çok uzun ömürlü, nesillerden nesillere geçen çok sayıda şirketlerimizin çıkması en büyük temennilerimizden bir tanesidir”

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Ataş: AKP, yazlık kışlık saraylar yapmayı bırakıp üreticinin sorunlarını çözmelidir

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Doğal gaz ve elektrik fiyatları her geçen gün yükselmektedir. …