Kayseri’de ‘Berkin Elvan’ Protestosu

Kayseri‘de, Gezi Parkı olaylarında yaralandıktan sonra tedavi gördüğü hastanede 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan için protesto yürüyüşü düzenlendi.

KESK Şubeler Platformu’na üye gruplar tarafından düzenlenen protesto yürüyüşü, yoğun güvenlik önlemleri altına Forum Kayseri önünde başladı. Buradan slogan atarak yürüyüşe geçen grup, polis ekiplerinin eşliğinde Kent meydanından geçerek, Ak Parti İl Başkanlığı binası doğru yürüdü. Yaklaşık 500 kişiden oluşan grup, ‘Berkin Elvan Ölümsüzdür’ sloganları ile Ak Parti İl Başkanlığı yakınında durdu. Aralarında CHP Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan‘ın da bulunduğu 15 kişilik grup adına açıklama yapan Büro Emekçileri Sendikası Başkanı Fatmagül Bayat, “Ailesi ve tüm yakınlarının, Berkin’i evladı, kardeşi olarak gören herkesin hepimizin başı sağ olsun. Bugün hepimizi için zor bir gün. Başta annesi ve babası ve bütün kardeşlerine, hepimize sabır be adaletin yerini bulmasını istiyoruz” dedi.

Burada bir süre daha slogan atmaya devam eden grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

SP: Kayseri halkı Erciyes’ten yüzde 50 indirimle yararlanmalı.. İlçe divan toplantısı

Saadet Partisi Kayseri İl Başkanlığı yayınladığı videoyla Kayseri halkının Erciyes’teki kayak hizmetlerinden %50 indirimle yararlanması …

Bir cevap yazın