KAYSERİ’DE BAYRAMLAŞMA CAMİDE BAŞLADI, SONRA SALONDA DEVAM ETTİ

Vatandaşlar, özellikle şehir merkezinde bulunan tarihi camilerdeki bayram namazına adeta akın etti. Camileri dolduran vatandaşlar, namaz sonrası birbirleri ile bayramlaştı. Bayramlaşma daha sonra Yatırım, İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Sergi salonunda devam etti.

Tarihi Hunat Camideki bayramlaşmaya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, TBMM Başkan vekili Sadık Yakut, milletvekilleri İsmail Tamer, Ahmet Öksüzkaya da katıldı.

Kayserililerin bayram namazı için tercih ettiği camilerden biriside 8 asırlık Hunat Camisi oldu. Vatandaşlar hep birlikte bayram namazını kıldı. Dualar edildi. Bayram namazı sonrası yapılan dualarda Filistin, Suriye ve birçok ülkede büyük sıkıntılar yaşayan ve hayatları tehlikede olan Müslümanlar da unutulmadı.

Bayram namazının sona ermesiyle birlikte vatandaşlar Bakan Taner Yıldız, Vali Orhan Düzgün, Başkan Mehmet Özhaseki’nin de katılımıyla bayramlaştılar. Bayramlaşma sonrasında konuşan Bakan Taner Yıldız, “Vatandaşlarımızın tuttuğu oruçları Allah kabul etsin. Bir Ramazan boyunca ibadetlerimizi yerine getirmeye çalıştık. Bayrama ulaştık. Hüzünlü ve kalbimizi derinden yaralayan Müslüman ülkelerdeki bir kısım zulümlerle bu bayrama girdik. Filistin’de zulüm de doruğa çıktı. Allah merhamet versin. Bütün sıkıntıyı çeken kardeşlerimizin de sıkıntılarını ortadan kaldırsın” dedi. Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de vatandaşların Ramazan bayramını kutlayarak bölgedeki ülkelerde yaşanan gelişmeleri ve üzücü olaylardan dolayı üzüntü içinde olduklarını ifade etti.

Daha sonra Valilik tarafından organize edilen ve Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanımız  Taner Yıldız’ın da katıldığı Yatırım, İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Sergi salonundaki bayramlaşma törenin ile devam etti.

Hakkında

Göz Atabilirsiniz.

Kayseri ve çevresinde hava donduracak

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü/ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat …